Erzurum Haber

Bir yanda kış bir yanda yaz

Bir yanda kış bir yanda yaz
447 Kez
05 Şubat 2013 - 11:30

Türkiye’de birçok il kar yağışı ve soğuk havanın etkisindeyken, hava sıcaklığının 20 derece olduğu Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde gençler Hacımusa Çayı’nda rafting yaptı.
Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı, Öğretmen Mustafa Akkoca, Hacımusa Çayı’nda kano ile rafting turu düzenledi.Altı öğrenci ve bir öğretmen arkadaşıyla birlikte kano ile rafting yapan Akkoca, amacının başarılı öğrencilere karne hediyesi vermek olduğunu söyledi. Hacımusa Çayı’nın Kocaköprü mevkiinden Selinus Plajı’na kadar 4 kilometrelik parkurda kış ortasında rafting yapan öğrenciler, kanoyla rafting yapmanın oldukça heyecan verici olduğunu söyledi.
Siirt’in Şirvan ilçesinde öğretmen olarak çalışan Emel Gülçan, sömestr tatilini geçirmek için memleketi Gazipaşa’ya geldiğini belirterek şöyle konuştu: “Öğretmenlik yaptığım yerde iki metre kar var. Biz, Gazipaşa’da 20-25 derece sıcaklık altında kano ile rafting yaptık. Çok eğlenceli ve zevkli bir spor. Herkese bu sporu yapmasını tavsiye ederim.”
Öğrencilerden Aybüke Akkoca raftingin korkutucu olduğu kadar zevkli bir spor olduğunu söyledi. Havanın kış şartlarına göre oldukça sıcak olduğunu belirten Aybüke Akkoca, sözlerini şöyle sürdürdü:“Daha önce kano ile rafting yapmıştım ama burada yapmak daha güzel. Erzurum’da insanlar sobanın önünde üşürken biz burada kano yapabiliyoruz. Denize girebiliyoruz.”

GAZİPAŞA’DA BAHAR HAVASI
Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Akkoca da, Gazipaşa’nın doğal güzelliklerine dikkat çekti. Gazipaşa’nın kış ortasında kano ile rafting yapılan enden yerlerden biri olduğuna işaret eden Akkoca, şunları söyledi: “Şu an tatil dönemi. Bu etkinliği hem başarılı öğrencilerimize bir karne hediyesi olması hem de Türkiye’nin en sıcak yerlerinden biri olan Gazipaşa’da her zaman baharın yaşanabildiğini göstermek için gerçekleştirdik. Mevsim itibariyle Türkiye genelinde su ve doğa sporları durdu ama biz burada kano yapabiliyoruz. Herkesi ilçemize davet ediyoruz. Su ve Doğa Sporları Kulübü olarak bu imkanı ilçemize gelen tüm misafirlerimize sunmaya hazırız.”

Erzurum’un Tekman İlçesi’nde karla mücadele çalışmaları hız kesmiyor. İlçede görev yapan İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri 24 saat aralıksız görev yapıyorlar. Özellikle son üç günde Tekman’ın 5 ayrı köyünde cenazelerin olması İl Özel İdare ekiplerinin yoğun bir çalışma temposuna neden oldu.
İlçenin yüz ölçümünün Karayazı ilçesinden sonra 2 bin 197 metrekare ile ikinci sırada olması ayrıca karayollarına bağlı köy yollarının az olması il özel idare ekiplerinin daha fazla mesai yapmasına neden oluyor. İlçede çalışan iş makineleri zaman zaman arızalanması teknik elemanların Erzurum’dan ilçeye gelerek iş makinelerini tamir etmesine çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor.
Öte yandan AK Parti Tekman İlçe Başkanı Taner Özer, il özel idare ekiplerinin yoğun çalışmalarından dolayı çok yorulduklarını ancak yol ağının geniş olması sebebi ile zaman zaman araçların arıza verdiğini söyledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.