Erzurum Haber

Bir sıkıntı daha geliyorum diyor!

Bir sıkıntı daha geliyorum diyor!
798 Kez
04 Aralık 2019 - 13:57

Erzurum Havalimanı sorunu öyle bir aşamaya geldi ki bu saatten sonra yapılacak hiçbir şey yok. Kış sezonunda THY Erzurum’a her saate bir sefer koysa boş, inemeyen kalkamayan uçağı ne yapalım. Dua edelim bir facia yaşanmasın.

Erzurum halkı bu işin faturasını mutlak siyasilere kesecek. Peki, siyasiler ne yapacak? Siyasilerin en azından vatandaşın tepkisini aza indirecek bir şeyler yapması lazım.

Öncelikle kendilerini kandıran bürokratları görevden almalılar. Zira öyle anlıyoruz ki bürokratlar durumun vahametini kavrayamayan siyasileri, ‘tamam efendim, sepet efendim’ diyerek ayakta uyutmuşlar. Sorumlular hala koltuklarında oturuyor ve hala aynı nakaratları söylüyorlar.

Parasını peşin alan şu meşhur yüklenici firmaya ne yapılacak, bende merak ediyorum. Sözleşmesinde neler var bilmiyoruz ama Sayın Vekiller hiç değilse bu firmayı yasaklılar listesine aldırmalı. Elbette eğer bir koruyanı ve kollayanları yoksa!

Bugün Erzurumluların kaderi ile oynayan söz konusu firma, bir daha devlet ihalesi alamamalı.

Ve çıkıp birileri bu şehrin kamuoyuna olup biteni tüm gerçeği ile anlatmalı. Koca bir şehir ayakta, ama tek bir geçerli açıklama yok. Bundan sonra ne olacak bilen de yok. En yakın çözüm Erzincan Havaalanı görünüyor.

Büyük bir sıkıntı daha geliyorum diyor

Malumunuz Erzurum sağlık merkezinin kalbi oluyor. Merkezdeki tüm hastaneler kapatılarak kısa süre içinde açılacak olan şehir hastanesine taşınacak. Bölge Eğitim Hastanesi dahi tadilat sebebi ile şehir hastanesinde geçici olarak hizmet verecek. Anlayacağız tüm hastaneler kapatılıp, tek hastane olacak.

Bu hastanede yaşanacak en küçük bir arıza, şehrin sağlığını direk tehdit edecek. Bunun için alınmış bir önlem var mı?

Allah korusun bir doğal afette bu hastane zarar görürse ona alternatif bir sağlık merkezi olacak mı?

Gündüz ve gece ayrı olmak üzere ulaşım nasıl sağlanacak?

En önemlisi bu taşınma işlemi nasıl olacak?

Daha bir iki hafta önce gördük, siyanür tehlikesine karşı Bölge Eğitim Hastanesi hasta alamadı ve hastalar başka merkezlere yönlendirildi. Diyelim ki buna benzer bir durum yaşandı, tek hastane ile bu sıkıntılar nasıl aşılacak?

Şehrin en uzak bölgesinde yaşayan dar gelirli vatandaş, günde iki defa enjeksiyon yaptırması gerekirse bu hastaneye nasıl gelip gidecek?

Ve daha bir çok cevap bekleyen sorular…

Ey siyasiler, eğer bir yol kazası daha yaşamak bu halka daha fazla zulüm yaşatmak istemiyorsanız lütfen şu yazılanları azıcık dikkate alın.

Bizim derdimiz sizleri halkın gözünde küçük düşürmek kesinlikle değil. Bizim yaptığımız şey, testi kırılmadan önce tedbir almaktır. Devletin milyarlarca lira harcayarak yaptırdığı bu hizmetler için, denetim mekanizmasını çalıştırmanızdır.

Havalimanında yaşanan hezimeti şehir hastanesinde de yaşamayın ve bize de yaşatmayın…

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.