Erzurum Haber

Bir gece ansızın gelebiliriz…

Bir gece ansızın gelebiliriz…
483 Kez
06 Temmuz 2015 - 14:19

Erzurum/zirve2000 Ülkü Ocakları Erzurum temsilciliği tarafından Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine yönelik saldırıları protesto etmek için yürüyüş yapıldı.
Yakutiye Kent Meydanında toplanan grup, buradan Cumhuriyet Caddesi üzeri Havuzbaşı Atatürk anıtına kadar ve daha sonra da geri Yakutiye Kent Meydanına kadar yürüyüş yaptı. Burada bir konuşma yapan Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı, “Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıkla yüreklerimiz yanmaktadır. Ramazan ayında, Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken, bütün dünya yine kör, sağır, dilsiz, bu alçakça zulmü seyretmektedir. Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır” dedi.
Çin zulmünü kınayan dövizlerin de yer aldığı yürüyüşte; ‘Kahrolsun Katil Çin, Yaşasın Türkistan’, ‘Türklere uzanan eller kırılsın’ sloganları atıldı. Etkinlik dua edilmesi ile son buldu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.