Erzurum Haber - 26 Nisan 2019, Cuma

Bir bu eksikti…

27 Mart 2014, 19:33
Bir bu eksikti…

Büyükşehir’e ŞOK ceza

Erzurumspor Büyükşehir Belediyespor’un en fazla taraftara ihtiyacı olduğu bir ortamda TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan gelen haber, mavi-beyazlı kulüpte ve yönetimde şok etkisi yarattı. Bir maç seyircisiz ve 10 bin 500 TL para cezasına çarptırılan Erzurum ekibi, yarınki Sakarya maçını seyircisiz oynayacak.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurum’un Spor Toto 3. Lig 2. Gruptaki temsilcisi Büyükşehir Belediyespor’un başı TFF’den gelen para cezalarından kurtulmazken, kulübe bir de en kritik dönemde seyircisiz oynama cezası verildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK) Erzurum Büyükşehir Belediyespor’a 10 bin 500 TL para ve bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bu sezon tribünlerdeki olumsuz ve küfürlü tezahüratlar yüzünden kulübe üst üste para cezaları gelirken, sicilinin dolması nedeniyle de mavi-beyazlılara bir maç seyircisiz oynama cezası verildi. Erzurum ekibi, taraftara en fazla ihtiyaç duyduğu kritik Sakaryaspor maçını taraftarından yoksun oynamak zorunda kalacak.

Kazanç 27 bin 126 TL, ceza 56 bin 250 TL

Erzurum Büyükşehir Belediyespor, bu sezon taraftarın kötü ve küfürlü tezahüratları gerekçesi ile TFF’den 56 bin 250 TL para cezasına çarptırıldı. Üst üste kaybettiği puanlar nedeniyle şampiyonluk şansını kaybeden ve bu nedenle de bir çok maçta taraftar hasılatı bile alamayan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un şu ana kadar 27 haftalık süreç içerisinde tribün geliri olarak kasasına sadece 27 bin 126 TL girdi. Bunan yanında kulübün ceza olarak kasasından ise 56 bin 250 TL çıktı. Bu durum mavi-beyazlı yöneticilerin üzerinde şok etkisi yaratırken, zaten hasılattan yüzü gülmeyen mavi-beyazlı kulübe gelen para cezaları da adeta bir kambur oldu.

Sakarya maçı seyircisiz

Mavi-beyazlı takım, TFF’den dün akşam saatlerinde gelen seyircisiz maç oynama ve verilen para cezası ile yıkılırken, yarın Kazım Karabekir Stadı’nda oynanacak olan Erzurum Büyükşehir Belediyespor-Sakaryaspor maçı taraftardan yoksun oynanacak. Boş tribünler önünde mücadeleye çıkacak olan Erzurum ekibi, üç puan almak için yoğun bir gayret sarf edecek. Erzurum Büyükşehir Belediyespor yönetimi, artık para cezası ile karşılaşmak ve seyircisiz maç oynama cezası almamak için de taraftarı bundan sonraki maçlarda daha sağduyulu olmaya davet etti.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*