Erzurum Haber

Bir birincilik 2 ikincilik aldık

Bir birincilik 2 ikincilik aldık
556 Kez
20 Haziran 2013 - 16:10

Karadağ’da yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Erzurumlu güreşçilerden Eren Dursun Turan Avrupa şampiyonu olurken, yine Erzurumlu güreşçilerden Ensen Altun ve Mehmet Erzincanlı Avrupa ikincisi oldu.
Erzurumlu güreşçiler Karadağ’da mindere damga vurdu. Karadağ’ın Bar şehrinde yapılan ve iki gündür devam eden Avrupa Yıldızlar Serbest güreş şampiyonasında 100 kiloda mindere çıkan güreşçimiz Eren Dursun Turan final maçında macar rakibi ile finale kaldı. Final maçında rakibine oranla çok üstün bir maç çıkartan güreşçimiz rakibini 6-0 yenerek maçı kazandı ve 100 kiloda Yıldızlar Avrupa Şampiyonu oldu. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Eğitim Merkezi(GEM)’nde yetişen milli güreşçi İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da güreşiyor. Yine İstanbl’da güreş hayatını sürdüren Erzurumlu güreşçilerden Enes Altun Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya elde etti. Yine Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda finale kalma hakkını kazanan 54 kilodaki güreşçimiz Mehmet Erzincanlı başarılı bir maç çıkarmasına rağmen final maçını kaybederek Avrupa ikincisi oldu. Erzurum Yolspor’dan Yaşar Sifil’in öğrencisi olan Mehmet Erzincanlı’nın da güreşte başarısının devam etmesi ülkemizde büyük bir sevinç yaşattı. Yıldız Milli Takımının başarısında Antrenör İlhami Topaloğlu’nun da katkısı büyük oldu.
POLAT GURUR DUYDUK
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Şinasi Polat, Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Erzurumlu üç sporcunun madalya kazanmasının ve özellikle de Eren Dursun Turan’ın şampiyon olmasının sevincini yaşadıklarını ve güreşçilerin başarısı ile gurur duyduklarını söyledi. Polat, “Derece elde eden sporcularımızı ve emeği geçen tüm hocalarımızı kutluyorum” dedi. Erzurum Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu da, Kardağ’da yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üç Erzurumlu güreşçinin Avrupa minderinde tarih yazmasının Ata sporumuz güreş adına bir gurur vesilesi olduğunu söyledi. Topaloğlu, “Tüm sporcularımızı kutluyor, başarıları ile gurur duyuyoruz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.