Erzurum Haber

Bıçaklar toprağa

Bıçaklar toprağa
421 Kez
27 Temmuz 2013 - 18:38

Vali Altıparmak Şifa Hastanesi iftarında Erzurum’un en büyük sorununa parmak bastı

 

Nurullah PALA-Muhammet TARHAN/ERZURUM

Erzurum Şifa Hastanesi, protokolü ve davetlileri iftarda buluşturdu. Erzurum Şifa Hastanesi’nin her Ramazan ayında geleneksel olarak veriği iftar yemeklerinden biri de önceki akşam gerçekleşti. Erzurum Şifa Hastanesi Yemekhanesinde verilen iftar yemeğinde konuşan Şifa  Hastaneler Grubu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş,33 yılı aşkın süredir sağlık alanında hizmet veren özel bir kuruluş olduklarını belirterek, “2  bin 50 personelimizle Türkiye’ye şifa dağıtıyoruz. Biz Şifa Hastaneler Grubu  ve Şifa Hastanesi Üniversitesi olarak en iyisini yapmanın mücadelesini veriyoruz. Şifa Hastaneler Grubu olarak Bildiğimiz işi yapıyoruz. Yaptığımız işinde de eğitimini veriyoruz. Bunun için geleceğin hekimlerini ve sağlık adamlarını yetiştirmek için de kolları sıvadık” dedi.

Ramazan dostlukları pekiştirir

Prof. Dr. Mehmet Ateş, Ramazan ayının dostlukları birleştiren ve pekiştiren bir ay olduğunu belirterek, “Bugünlerde Ramazan ayının feyz ve bereketini yaşıyoruz. Şifa Hastaneler Grubu olarak, Erzurum hastanemizde geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğini bugün de verdik. Bu iftar yemeğinde yine dostlukların ve birlikteliğimizi pekiştirdik”dedi. Şifa Hastaneler Grubu’nun 33 yılı aşkın süredir sağlık hizmeti verdiğini belirten Şifa Hastaneler Grubu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, bir yıl içinde hastaneni bir milyon hastayı kabul ettiğini söyledi. Ateş, “Türkiye’nin ilk özel sağlık kuruluşu olmanın gurunu yaşıyoruz. Şifa Hastaneler Grubu kar amacı gütmeyen ve kazandığını tekrar sağlık alanında kullanılmak üzere yatırıma dönüştüren bir kuruluştur. Şifa Hastanesi Rektörü Yusuf Erdoğan’ın da size selamını getirdim. Geleceğin sağlık adamlarını üniversitemizde yetiştirmenin de ayrı bir mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

 

Bıçaklar toprağa

İftar yemeğinde konuşan Vali Ahmet Altıparmek, kentteki asayiş olaylarında karşılaşılan en büyük probleme parmak bastı. Bıçaklama olaylarının üzüntü verici olduğunu belirten Vali Altıparmak, bıçak ve sallama diye tabir edilen suç aletlerinin artık toprağa gömülmesi gerektiğini söyledi. Altıparmak, “Bir iki ufak tefek bıçaklamalar oluyor. Bunlarda bizi üzüyor. Malesef Erzurum’un kanayan yarası olan bıçaklama olaylarının son bulmasını istiyoruz. Bunun için de vatandaşlarımız bıçakları ceplere koymasınlar. Sallamaları ve bıçakları toprağa gömsünler” çağrısı yaptı.

Şifa hastanesine övgü

Valisi Ahmet Altıparmak, Şifa Hastaneler Grubu’nun insanlık adına çok önemli bir hizmeti yerine getirdiğini ve sağlık adına önemli şifa kaynağı olduğunu belirtti. Altıparmak, “Şifa hastaneler grubu idealist insanların kurduğu bir hastane. Bu sağlık kuruluşunun kar güden bir kar güden bir kurum değil, kazandığını insan sağlığı için yatırıma dönüştüren bir kurum olması da şahsımı daha çok mutlu eden bir durumdur. Şifa Hastaneler Grubu’nun İzmir’den sonra Erzurum’da Sağlık Üniversitesi açacak olması bir gurur kaynağıdır” dedi.

Erzurum Şifa Hastanesi’nin düzenlemiş olduğu geleneksel iftar yemeğine Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Cengiz Yavilioğlu, Fazilet Dağcı Çığlık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Erzurum Şifa Hastanesi Başhekimi Sebahattin Dalga,MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bekmez, DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, EGC Başkanı Kadir Sabuncuoğlu,  kamu kurumlarının müdürleri, davetliler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.