Erzurum Haber - 20 Mart 2019, Çarşamba

“Benim memleketim Erzurum”

21 Ekim 2018, 15:17
“Benim memleketim Erzurum”

Erzurum/zirve2000 Tanzanya’da doğup büyüyen ve üniversite okumak için Türkiye’ye gelen Dr. Mubaraka, 1997’de geldiği Türkiye’de evlenip 2 çocuk babası oldu. Erzurum’da zorunlu hizmetini tamamlayan Mubaraka, kendi kliniğini açtı. Tanzanyalı doktor, “Benim memleketim Erzurum” dedi.

Tanzanya’da doğup büyüyen ve tıp okumak için İstanbul’a gelen Mubaraka Ljohiy’in hedefinde Türkiye’deki eğitimini tamamlayıp Londra’da master yapmak vardı. Ancak İstanbul’da üniversite okurken eşi Nihan Didem’le tanışan Dr. Muba, Londra hayallerini iptal ederek Türkiye’de kaldı. Şark hizmeti olarak da bilinen zorunlu hizmetini Erzurum’da gerçekleştiren Tanzanyalı doktor, ardından görevine İstanbul’da devam etti. Nisan ve Bahar adında 2 kızı olan Dr. Muba, 1997 yılında geldiği Türkiye’de 21 yıl sonra eşiyle birlikte kendi kliniğini açtı.

“Dünyanın en güzel ülkesindeyiz”
Türkiye’ye geldikten sonra kısa süre içinde ülkeye alıştığını ve burada yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Dr. Muba, “Geçtiğimiz günlerde Los Angeles’a gittim. Ancak bir an önce ülkeme dönmek istedim. Türkiye, dünyanın en güzel ülkesi. Türkiye’den ayrılıp yurt dışına yerleşmeye çalışanları gerçekten anlamıyorum. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşadığım için mutluyum. En büyük Türkiye” dedi.

Ivana Sert: “Türkiye kadar güzeli yok”
Dr. Muba’nın klinik açılışında yer alan ünlü isim Ivana Sert de, “Sırbistan’dan Türkiye’ye geldim. Dr. Muba gibi ben de başka ülkeden geldim buraya ancak burası benim ülkem oldu. Kendisi Erzurumlu, ben Anadoluluyum. Bütün şehirleri çok seviyorum, özellikle de Karadeniz taraflarını çok seviyorum” dedi. Açıklamaların ardından kliniğin açılışı için kurdele kesilirken, Tanzanya Büyükelçisi Elizabeth Kindo da açılışta yer aldı.

“Benim memleketim Erzurum” Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*