Erzurum Haber

Belki de son isteği

Belki de son isteği
965 Kez
26 Şubat 2019 - 10:07

Erzurum/zirve2000 3 yıldan beri beynindeki tümörle yaşamaya çalışan Muhammet Samet Yılmaz, henüz 11 yaşında. Beynindeki tümör metastaz yapınca artık yürüyemeyen Samet, koyu bir Beşiktaş taraftarı. Onun tek isteği, Beşiktaşlı bir futbolcu ya da Şenol Güneş’i görmek.

Manolya BULUT-PUSULA
Ağrı’da yaşayan Muhammet Samet Yılmaz, bu amansız hastalığa 5 yıl önce yakalanmış. Beynindeki tümörün çok tehlikeli bir alanda bulunması nedeniyle doktorlar önce ameliyat etmek istememiş. Ancak, Samet’in ağrıları dayanılmaz hale gelinde ameliyat kaçınılmaz olmuş. Tedavi sonrası tekrar okula gitmeye başlayan Samet, bir buçuk yıl sonra yeniden yatağa düşmüş. Beynindeki tümör tekrar nüksetmiş ve bu kez omurilik başta olmak üzere tüm vücudunu kaplamış. Bir kez daha yapılan ameliyat ve tedaviler derdine çare olmamış. Konuşma ve yürüme yeteneğini kaybeden 11 yaşındaki Samet, hayata Beşiktaş sevgisi ile tutunuyor. Tek isteği ise Beşiktaşlı futbolcular ve Teknik Direktör Şenol Güneş ile bir araya gelmek.
samet yılmaz (1)
Allah’tan ümit kesilmez
Oğlunun her geçen gün gözünün önünde eridiğini yaşlı gözlerle anlatan acılı baba Emrulllah Yılmaz, doktorların ‘tıbben yapacak bir şey kalmadı’ açıklamasını ardından yıkılmış. Üç çocuk babası Yılmaz, oğlunun son isteğini ve yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı. İlk dönemlerde doktorların müdahale etmeye cesaret edemediklerini belirten Yılmaz, “ Riskleri çok fazlaydı. Masada kalabilirdi. Çap olarak 36 cm bir tümör söz konusuydu. Samet’in ağırları dayanılmaz olunca İstanbul’da ameliyat edildi. Bir süre ciddi bir düzelme oldu ama yine ataklar başladı. İkinci kez üreme olduğu için ameliyata alındı. Ancak sonrası daha kötü oldu. Tümör omurilik ve tüm bedeninin sardı. Oğlum felç oldu ve yürüyemiyor. 5 yıldır ben artık tükendim. Ama bana bir gün bile gülerek aşkla baba demesi yetiyor. Ben sonuna kadar mücadele edeceğim. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, dünyanın öbür ucunda olsun tedavisi mümkün desinler, böbreklerimi satarım. Ne gerekirse yaparız. Biz bu yola baş koyduk. Allahtan ümit kesilmez” dedi.

Oğlum beni Beşiktaşlı yaptı
Oğlu Samet’in Beşiktaş’a nasıl gönül verdiğini anlatan Emrullah Yılmaz, “Daha 4 yaşındaydı sanırım. O zaman Beşiktaş’ın ‘hayatın rengi olmaz’ diye bir tezahüratı vardı. ‘Neden böyle diyorlar, bu ne demek?’ diye soruyordu bana. Oğlum, ‘siyah beyaz nettir, içine hiçbir renk karışmaz, diğer renkler karışımla oluşur’ dedim. O zaman ‘diğer takımların da bir anlamı yok’ dedi. Öyle başladık. Hiçbir zaman bu sevdadan vazgeçmedi. 41 yaşındayım, 36 sene Trabzonsporluydum. Ama oğlum beni Beşiktaşlı yaptı. Beşiktaş aşkı çok farklı, hiçbir maçı kaçırmaz. Benimle de seyretmez, çok sevdiği amcası var. O da Beşiktaşlı. Onunla birlikte seyrederler. 2017 Mart ayında Quaresma’nın elini tutarak seremoniye çıktı. Oradaki o sevinci anlatılmaz. O sevinç ona dünyalara bedeldi. Tek isteğim Beşiktaş’tan bir futbolcuyu, olursa Quaresma’yı ya da Fikret hocamı bir defa görmesi. Ya da Şenol hoca fark etmez. Bir defa ellerini tutsalar yeter” diye konuştu.
samet yılmaz (2)
Samet’e moral verdiler
Hasta yatağında kap kara gözleri ile etrafa neşe saçan Samet, en çok Erzurum Beşiktaşlılar Derneği Üniversite Topluluğu üyelerinin kendisini ziyaret etmelerine seviniyor. Onlarla Beşiktaş tezahüratları yaparak moral depoluyor. Küçük kartal Samet siyah beyaz takımının futbolcularıyla buluşmanın hayalini kuruyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.