Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Belediye önlem almıyor

25 Mart 2014, 11:34
Belediye önlem almıyor

Erzurum’da havaların ısınması ile birlikte halk kendini sokağa bırakırken, varoşlarda minik çocuklar tehlikeye aldırış etmeden, eski ve harabe yapıların önünde oynayarak, tehlikeye aldırış etmiyor.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurum’da Dağ Mahallesi’nde minik çocuklar tehlikeye aldırış etmeden oyun oynayarak, yaşanabilecek bir kazaya davetiye çıkartıyor.

Şehirde havaların ısınmaya başlaması ve güneşin kendisini göstermesi ile Dağ Mahallesi’nde kendisini sokağa bırakan minik çocuklar,her şeyden habersiz ve tehlikeye aldırış etmeden yıkılmak tehlikesi ile karşı karşıya olan yapıların önünde oyun oynayarak canlarını tehlikeye atıyorlar. Çocukların bu durumunu gören yetişkinler, şaşkınlıklarını gizleyemezken, minik çocukları tehlike karşısında uyarıyor.

Duvarlara yıkılabilir yaklaşma yazıyor

Çocukların her şeyden habersiz bir şekilde oyun oynadıkları eski evlerin duvarlarına “Dikkat tehlikelidir. Yıkılır yaklaşma” gibi uyarı yazılarına rağmen, çocuklar oyunlarını oynamaya devam ediyor. Adeta “Geliyorum” diyen tehlikeye aldırış etmeyen çocuklara, ailelerin daha fazla sahip çıkmasını isteyen vatandaşlar, yetkilileri de uyararak, bir an önce yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu yapıları temizlemesini istiyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*