Erzurum Haber

“Basketbol Her Yerde”

“Basketbol Her Yerde”
482 Kez
11 Haziran 2015 - 19:58

Erzurum/zirve2000 Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) düzenlediği “Basketbol Her Yerde” organizasyonu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci ve Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç’ın katılımıyla Havuzbaşı Kentmeydanı’nda düzenlendi.
GENÇLER, BASKETBOLUN KEYFİNİ YAŞADI
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 6 pilot ilde düzenlediği gençlere basketbolu sevdirme ve tanıtmayı amaçlayan “Basketbol Her Yerde” organizasyonu Havuzbaşı Meydanı’nda kurulan basket potalarında yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği organizasyonda birbirinden zorlu parkurlarda yarışan gençler, basketbolun keyfini yaşadı. Organizasyonla ilgili Basketbol Federasyonu yetkililerinden bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kiremitci ve Genel Sekreter Yardımcısı Kıraç, basketbol topunu alarak potaya atışlar yaptılar. Yaptıkları atışlarda isabet sağlayan Kiremitci ve Kıraç, basketbolun zevkli, hareketli ve gençler arasında sevilen yaygın bir spor dalı olduğunu belirttiler.
ERZURUM’U, TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA SPOR ŞEHRİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Büyükşehir Belediyesi olarak Erzurum’un kısa süren yaz mevsimini gençlerin eğlenmesi ve spor yapması açısından değerlendirdiklerini vurgulayan Kiremitci, Organizasyonun amacı 3 aylık yaz döneminde gençlere ve çocuklara çeşitli aktivitelerle basketbolu sevdirmek. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bu organizasyonuna Büyükşehir Belediyesi olarak ev sahipliği yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Erzurum’u, Türkiye’de ve Dünya’da spor şehri yapmak için çalışıyoruz” dedi.
Organizasyon sonunda yarışmalarda dereceye girenlere gençlere basketbol topu ve tişört hediye edildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.