Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Başka Erzurum yok

27 Mart 2014, 11:02
Başka Erzurum yok

Erzurumspor’un efsane kaptanlarından Zafer Demir, efsane gibi konuştu

Uzun yıllar Erzurumspor formasını giyen ve takım kaptanlığı yapan Zafer Demir, uzaklardan mesaj verdi. Çiçeği burnunda genç antrenör, “Büyükşehir Belediyespor’a, Erzurumumuz destek versin. Kimse bu saatten sonra kırıp dökmeden, takımın play-offa çıkması için kenetlensin ve Yavuz hocaya da destek versin” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurumspor’un efsane kaptanı Zafer Demir, gazeteniz Pusula’ya Büyükşehir Belediyespor’la ilgili açıklamalarda bulundu.  Uzun süredir sessizliğini koruyan efsane kaptan, yaptığı olumlu açıklamalarla dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi bildi. Şu anda Torku Konyaspor alt yapısında görev yapan genç antrenör Zafer Demir, Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un play-offa kalması için şehrin kenetlenmesi gerektiğini savundu. Mavi-beyazlı takımın, matematiksel olmasa dahi, 1 grupta 1. olma şansının kalmadığını, ancak play-off şansının devam ettiğine vurgu yapan Demir, takımın kalan 7 maçını galibiyetle kapatması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi. Taraftarın, her zamankinden daha çok takıma sahip çıkması gerektiğini savunan efsane kaptan Zafer Demir, “Bu saatten sonra kırıp dökmenin, şehre bir fayda getirmeyeceğini herkes bilmeli. Şehrin tek bir profesyonel futbol takımı var. O da Büyükşehir Belediyespor. Bu kulübün etrafında kenetlenmek gerekir. Artık olumsuz eleştirilerin bir tarafa bırakılarak futbolculara ve teknik heyete sezon sonuna kadar destek verilmesi lazım. Ancak bu şekilde play-off gerçekleşir ve ardından hedef kovalanır” dedi.

Yavuz hoca rüştünü ispatlamış biri

Mavi-beyazlı yönetimin sezon başında Teknik Direktör Yavuz İncedal’ı takımın başına getirmesinin olumlu olduğunu ve iyi bir seçim yapıldığının altını çizen Zafer Demir, sonuna kadar Yavuz İncedal’ın arkasında durulmasını ve ona destek verilmesini istedi. Kendisinin de bu zorlu dönemde Teknik Direktör Yavuz İncedal ve ekibinin arkasında olduğunu vurgulayan Demir, “Yavuz hoca rüştünü ispatlamış birisi. Yetiştirdiği futbolcular ve elde ettiği şampiyonluklarla başarısı ortada. İnanıyorum ki, kendi memleketimin takımı Büyükşehir Belediyespor’u da sezon bittiğinde önce play-offa ardından da 2. Lige çıkartacak. Ben kendisine ekibine ve futbolcu kardeşlerimize şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Başka Erzurum yok

Zamanında destan yazarak Süper Lig’e çıkmış bir Erzurumspor’un takım kaptanlığını yapmaktan gurur duyduğunu ve Erzurumspor sayesinde Zafer Demir olduğunu belirten Erzurum’un futbol elçilerinden Zafer Demir, “Bugün Erzurumspor liglerde yer almıyor. Büyükşehir Belediyespor profesyonel liglerde yer alıyor. Artık bu saatten sonra, kulübün ismine takılıp kalmadan, şehrin profesyonel takımını üst lige taşımak lazım. Sonrası şehri yönetenlerin vereceği karar ve tercih olacaktır. Çünkü şu anda kulüp, Erzurum’un kulübüyse onu desteklemekten başka şansımız bulunmuyor. Çünkü başka Erzurum yok” dedi. Efsane kaptanın olumlu mesajları, Erzurum Büyükşehir Belediyespor’a yakın çevreler tarafından takdirle karşılandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*