Erzurum Haber

Başbakan telekonferansla katıldı

Başbakan telekonferansla katıldı
582 Kez
05 Haziran 2014 - 16:05

Erzurum’un Köprüköy İlçesinde Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yaptırılan 7 belediyenin üye olduğu Pasin Ovası Belediyeler Birliğine ait Katı Atık Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferansla katılımıyla, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlemiş olduğu toplu açılış programıyla açıldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlanarak gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Başbakanım bu tesis sizin katkılarınızla hazırlandı. İhalesi yapıldı. Bu tesis yedi ilçemizin katı atıklarını düzenli bir şekilde depolayacak. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bölgemiz için fevkalade bir tesis oldu.” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan telekonferansla yaptığı konuşmada, “Bütün Dadaşlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi,
“Ya Allah Bismillah” diyerek Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Pasin Ovası Belediyeler Birliği Başkanı Ünsal Sertoğlu, Pasinler Kaymakamı Ali Ada, Köprüköy Kaymakamı Ersin Boylu ve diğer siyasetçi ve bürokratlar tarafından açılışı yapıldı.
Program sonrası 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Pasin Ovası Belediyeler Birliği Başkanı Ünsal Sertoğlu ve diğer bürokrasi tarafından fidanlar toprakla buluşturuldu.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pasin Ovası Belediyeler Birliği Başkanı Ünsal Sertoğlu, “11 belediye ile başlayan ortak bir proje vahşi atık sisteminden kurtarıp, düzenli depolama yeri yapmayı düşündük. 6 milyonluk bir yatırımla bu tesisi ilimize kazandırdık. Büyükşehir yasasıyla birlikte kapanan belde belediyelerden sonra şuan yedi belediyenin birlikte yapmış olduğu bir proje Tekman, Karayazı, Karaçoban, Hınıs, Horasan, Köprüköy ve Pasinler’in kullanacağı bir tesis. Bu proje en basitinde vahşi depolamadan düzenli bir depolama sistemine geçmiştir. İleride bu tesis tam anlamıyla tamamlandığında ülkemize çok büyük katkısı olacak.” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.