Erzurum Haber

Başarılı bir kurtarma operasyonu

Başarılı bir kurtarma operasyonu
410 Kez
26 Aralık 2012 - 14:58

Erzurum Oltu İlçesine bağlı Dutlu köyü Koçaklar Mahallesi’nde gece yarısı aniden fenalaşan genç kadın, İl Özel İdaresi ve 112 sağlık ekiplerinin yaklaşık 5 saat süren çalışması sonunda hastaneye getirildi.
Dün gece yarısı saat 22.30 sıralarında 112 merkezine gelen ihbar ile Dutlu köyü Koçaklar Mahallesi’nde İncifer Savaş (38) isimli kadının sancılandığı ve durumunun acil olduğu bildirildi. Koçaklar Mahallesi’nin yolu kapalı olduğu için 112 ekiplerince İl Özel idaresi Oltu Şantiye Şefliği’nden yardım istendi. Ekipler bir iş makinesi, bir pikap ve 112 ‘ye ait ambulansa yola çıktı. Gece yarısı saat 01.30 sıralarında köye ulaşan ekipler, mahalleye geçmekte oldukça zorlandı. Yolun aşırı derecede karlı olması araçların geçişine izin vermedi. Ekipler zincir takarak yollarına devam etmek istedi. Ancak ambulans yola devam edemeyince pikap köye giderek hastayı ambulansın bulunduğu noktaya getirdi. 1.5 yaşındaki kızı Nurbanu ile birlikte ambulansa getirilen hasta kadına burada ilk müdahalesi 112 sağlık görevlilerince yapıldı.
Hasta kadın yaklaşık 5 saat süren fedakar bir çalışma sonunda gece saat 03.30 sıralarında Oltu Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.
Oltu Özel İdare karla mücadele ekiplerinden Hüseyin Acar zor da olsa hastayı sağ salim hastaneye kavuşturdukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA PATLAMA!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
UĞUR PASİN BAŞKAN ADAYI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ETÜ YÜKSEK İRTİFADA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAVİ YOLCULUK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSTANBUL’DA ERZURUM RÜZGARI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAYATINI KAYBETTİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İŞTE AYDIN’IN YENİ EKİBİ

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.