Erzurum Haber

Bar’a Korona ayarı

Bar’a Korona ayarı
493 Kez
18 Mayıs 2020 - 15:53

Erzurum/zirve2000 Koronavirüs salgını Türkiye’de etkisini sürdürmeye devam ederken Erzurum’da müzisyenler apartman sakinlerine moral konseri verdi. Palandöken ilçesine bağlı Yıldızkent semtinde bulunan Armada Düğün Salonu müzisyenlerine eşlik eden Erzurum Bar Ekibi ise sosyal mesafe çubukları ile bar tutarak, ilginç görüntüler oluşturdu.

Manolya BULUT/PUSULA
Düğün salonu sahibi Halim Kumcu’nun organize ettiği etkinlik mahalleli tarafından ilgiyle karşılandı.
Koronavirüs pandemisinden dolayı vatandaşların moralini yükseltmek isteyen Armada Düğün Salonu işletmecisi Halim Kumcu, düzenlediği etkinlik ile komşularına eğlenceli bir Ramazan akşamı yaşattı. Hafta sonu düğün salonunun önüne kurulan orkestra ile Erzurum oyun havaları çalan müzisyenler, mahalle sakinlerine mini bir konser verdi. Şarkılara evlerinin balkonundan ıslık ve alkışlarla eşlik eden vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.

İnsanların çoğu memnun kaldı
Müzik sesinden rahatsız olan bazı vatandaşlar ise şikâyetçi olunca polis düğün salonu önüne gelerek uyardı. Bu süreçte insanlara moral vermeyi amaçladıklarını söyleyen Armada Düğün Salonu işletmecisi Halim Kumcu, “Kısa süreli de olsa hep birlikte eğlenelim istedik. Çevrede oturan komşularımızın neşelerini yerine getirmekti amacımız. İnsanlar kötü haberler duya duya enerjilerini kaybettiler. Umutsuzluğa kapılan, bu zor günlerde kendini kötü hisseden vatandaşlarımız var. Buraya gelirken hem maskelerimizi taktık hem de sosyal mesafe kurallarına özen gösterdik. Aslında insanların çoğu memnun kaldı. Ama şikayet eden de olmuş. Onları da anlayışla karşılıyoruz. Kurallara uyduk. Bize hoşgörü gösteren emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu günler de geçecek” dedi.

Maskeli bar ekibi
Gecenin bir sürprizi de Erzurum Bar Ekibi’nin gösterisi oldu. Hançer barı oynayan ekip, koronavirüs tedbirlerine riayet ederek maske ve eldivenlerini giydi. Öte yandan gündem olan sosyal mesafe çubukları da kullanıldı. Düğün salonları açıldıktan sonra mesafeli halaya izin verileceği kararı ile tartışma konusu olan sosyal mesafe çubukları ilginç görüntü oluşturdu.
Aralarındaki mesafeyi korumak için çubuklardan kullanan Bar Ekibi oyuncuları bu şekilde bar tuttu. Ekibin bar başı Yusuf Macit, “Sıkıntılı geçirdiğimiz bu günlerde insanların bir nebze de olsa morallerini yükseltmek amacıyla bir gösteri düzenledik. Sosyal mesafe kurallarına uygun eldiven ve maske kullandık. Sosyal mesafe çubukları ile de aramızdaki mesafeyi belirleyerek gösterimizi icra ettik” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.