Erzurum Haber

Bakanlıktan kovmuş

Bakanlıktan kovmuş
588 Kez
01 Temmuz 2014 - 15:27

AK Parti il başkanları toplantısının gerçekleştirildiği AK Parti Genel Merkezi’nin önünde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bir vatandaş tarafından protesto edildi.
“MEHDİ EKER BENİ PERİŞAN ETTİ”
Efkan Ala, gazetecilere açıklama yaptıktan sonra aracına doğru yöneldiği sırada bir kişi kendisiyle konuşmaya başladı. Mehmet Eşref isimli bu şahıs, konuşmalardan anlaşıldığı kadarıyla bir bankadan çekmiş olduğu krediden dolayı zarar ettiğini ve 6 aydır evine gidemediğini söyledi. Mehmet Eşref Efkan Ala ile konuştuğu sırada Gıda Tarım Bakanı Mehdi Eker de oraya geldi. Mehmet Eşref, Mehdi Eker’i görünce, “İşte bizi mağdur eden Tarım Bakanıdır. Bizi perişan etti. Benim paramı verecek. 450 bin lira zarar etmişim. Benim çoluk çocuğumu perişan etti. Beni mağdur etti. Evim elimden gitti.” gibi ifadeler kullandı. Korumalar tarafından bakanlardan uzaklaştırılan Mehmet Eşref, daha sonra bakanların çağırmasıyla yine yanlarına geldi.
“BENİ KOVALADIN İÇERDE”
Burada da Bakan Eker’e tepki gösteren Mehmet Eşref, Bakan Eker’e, “Beni kovalıyorsun ama beni kovaladın içeride. Çiftliğim iki senedir kapalı. Günde 50 kişi elimden ekmek yerdi. Şimdi mağdurum.” dedi.
BAKANLIK ARAÇLARINA 2 KİŞİ BİNDİRİLDİ
Eker’in ise “Doğru konuşmuyorsun” dediği duyuldu. Ardından, “50 senelik esnafım bu hükümet döneminde mağdur oldum.” diyen Mehmet Eşref, bakanlığın aracına bindirildi. Ardından şehit babası olduğunu belirten bir başka kişi de yine Efkan Ala ile konuştu. Bu şahıs da yine bakanlık aracına bindirildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.