Erzurum Haber

Bakan ve milletvekilleri biraraya geldiler

Bakan ve milletvekilleri biraraya geldiler
659 Kez
09 Kasım 2012 - 16:46

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın başkanlığında bir araya gelen AK Parti Erzurum Milletvekilleri, geçtiğimiz yaz sezonunda TBMM’nin tatile girmesiyle ara verdikleri toplantılarına, yeni yasama yılıyla birlikte dün tekrar başladılar.

Sağlık Bakanı Prof Dr. Recep Akdağ’ın Başkanlığında bir araya gelen AK Parti Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık ve Muhyettin Aksak’ın katıldığı değerlendirme toplantısı dün yapıldı. Milletvekili Cengiz Yavilioğlu’nun il dışında bulunması nedeniyle katılamadığı toplantıda, Erzurum’a yapılan ve yapılması planlanan yatırım ve projeler ele alındı.
Milletvekili Adnan Yılmaz’ın da komisyon toplantısına katılması nedeniyle, erken çıkmak zorunda kaldığı toplantıda, Erzurum’da yapılacak kampüs okullarla ilgili arsaların Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsisi, DSİ, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Belediyelerin imar çalışmaları ve yapılması planlanan üst geçitler ile Kalkınma Bakanlığı’ndan cazibe merkezi ile ilgili belediyelere ayrılacak olan ödenekler masaya yatırıldı. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Milletvekilleri, toplantıda Erzurum’un Hayvancılıkla ilgili problemlerini de görüşerek, hem Tarım İl Müdürlüğü’ne hem de diğer resmi kurumlara proje ve yatırımlarla ilgili işlemleri takip etmek üzere ilerleme raporları istenmesi yönünde karar aldılar.
Geçen aylarda olduğu gibi bundan sonra da bir araya gelerek Erzurum’un yatırımlarını değerlendireceklerinin altını çizen Bakan Akdağ ve Milletvekilleri, Resmi kurumlardan alacakları raporlar doğrultusunda ilgili makamlarla görüşüp projelerin takipçisi olacaklarını sözlerine eklediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.