Erzurum Haber

Bahçeli’den Hulusi Akar’a özel hediye

Bahçeli’den Hulusi Akar’a özel hediye
403 Kez
26 Aralık 2018 - 10:55

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Bahçeli, bir soru üzerine,” Hulusi Akar paşa Kuran’a bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır”dedi.

Ankara’da medya temsilcilerini ağırlayan MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasında geçen sert konuşma ile ilgili soruya da cevap verdi. Devlet Bahçeli şunları söyledi:
“Bu olay Türkiye’yi çok üzmüştür. CHP’nin grup başkan vekili olan şahsiyet o çirkin üslubu aşağılayıcı tavırları ne CHP’ye ne de Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da o şahıs görür.

Bu söyleyeceğimi nasıl yorumlarsınız bilemiyorum ama 16 Ağustos 2015’te sayı Hulusi Akar Genelkurmay Başkanı olmuştur. MHP olarak 3 yılda bir görev değişikliği sebebiyle bir tebrik ziyaretine gider ve başarılar dileriz.

KURAN-I KERİM-BAYRAK VE SİLAH
Ancak 2 Ekim 2015’te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar paşayı ziyaret etim orada diğer Genelkurmay Başkanlarında olmayan yapmadığım bir olayı gerçekleştirdim o da sayın Hulusi Akar Paşa’ya Kuran-ı Kerim Türk bayrağı ve altın kaplama bir silah hediye ettim. Bu niye Hulusi Akar’a verildi. geleceği okuma demeyeceğim ama bu anlamlı hediyeyi verme ihtiyacı hissettim. Burada Kuran bayrak ve silah hediyenin unsurları o günden sonraki gelişmeleri dikkati alınca bunu verdiğime çok memnuniyet duyuyorum.

Hulusi Akar paşa Kuran’a bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır. Eğer kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi bugün burada olmazdık. CHP, siyaseten söylüyorum, çeki düzen vermelerinde fayda var. TBMM’de o hırçın, ne dediğini tekrarlayamayacak kadar cahilce konuşmalar CHP’ye bir şey kazandırmaz. Kazanan Hulusi Akar Paşa olmuştur. Kutluyorum kendisini.”
devlet bahçeli

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.