Erzurum Haber

Bahçeli 9 ilde miting düzenleyecek

Bahçeli 9 ilde miting düzenleyecek
458 Kez
13 Şubat 2013 - 12:57

Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki günlerde aralarında Erzurum’un da bulunduğu 9 ilde miting düzenleyecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grubunda yaptığı konuşmada, 9 bölgede “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” adı altında açık hava toplantıları düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Bahçeli, “Ülkemiz öyle bir dönemden, öyle bir devirden geçmektedir ki, yargılanmayan, çiğnenmeyen ve köreltilmeyen bir değerimiz neredeyse kalmamıştır. Tehlikeli bir kumpasın, çok aktörlü ihanet kampanyasının iz ve belirtileri her tarafta boy vermiş, her seviyede belirginlik kazanmıştır. Aziz milletimiz her yönden, her türlü kirli vasıtayla baskı altına alınmış, aklı karıştırılmıştır. Milli ve manevi, insani ve vicdani değerler adeta karaborsaya düşürülmüş, sanki defolu bir mal konumuna indirilmiştir.
Olanlar, başımıza gelen fecaatler; akıl ve mantıkla izah edilemeyecek kadar çarpık bir hal almış ve yoğunlaşmıştır.Esir olmuş, teslimiyette zirve yapmış, samimiyette dibe çökmüş siyasi zihniyetler milletimizi karanlığın ve karmaşanın içine çekmiştir.Türkiye her tarafından dökülmekte, her tarafından su almaktadır.Başbakan ve hükümeti bunun için yıkım ustalığına talip olmuş ve son sürat işe koyulmuştur.”ifadelerini kullandı.

Bahçeli, konuşmasını sonunda ise, “Türkiye’nin içinde bulunduğu tehlikelerle dolu süreci tersine çevirmek, milletimizi uyandırmak ve uyarmak için 9 bölgede “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” adı altında açık hava toplantıları düzenlemeye karar vermiş bulunmaktayız.
İlkini inşallah, 23 Mart 2013 tarihinde Bursa’da “Kuruluş Mitingi” adıyla düzenleyeceği İzmir’de “Bayrak Mitingi”, Adana’da “Vatan Mitingi”, Erzurum’da “Birlik Mitingi”, Konya’da “Türkçe Mitingi”, Elazığ’da “Kardeşlik Mitingi”, İstanbul’da “Demokrasi Mitingi”, Samsun’da “Kurtuluş Mitingi”, Ve Ankara’da “Türkiye Mitingi”ni milletimizle birlikte yapacağız” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.