Erzurum Haber

Bağımlılık ve hastalığa son

Bağımlılık ve hastalığa son
803 Kez
28 Mayıs 2019 - 16:54

Erzurum/zirve2000 Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi bir grup genç bağımlılıkla mücadelede uygulanan rezonans terapi yöntemini Erzurum’da ilk kez uygulamaya başladı. Öğrenciler, bu yöntemden esinlenerek geliştirdikleri hastalıkları önlenmesini sağlayacak cihazın prototipi ile patent başvurusunda bulundu.
Manolya BULUT-PUSULA

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, her türlü bağımlılığın tedavisinde kullanılan rezonans terapi yöntemiyle Erzurum’da hizmete başladı. Bunun yanında sistemden ilham alan gençler, çeşitli hastalıklarla mücadelede kullanılacak bir de cihaz geliştirdi.

Erzurum’da tek
Kurdukları merkezle 1 ayda yaklaşık 30 kişiyi bağımlılıklarından yan etkisiz bir şekilde kurtardıklarını söyleyen Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Yusuf Bayram Tuğlu, “Her şeyin bir frekansı var. İnsanın, hücrenin, cansız bir varlığın frekansı gibi. Biz diyoruz ki her şeyin yaymış olduğu bu frekansı kontrol edebiliriz. Sigaranın yaymış olduğu bir frekans var. Biz bu frekansın tersi frekansla vücudumun sigaraya olan isteğini ortadan kaldırabilirim. Bunu diğer bağımlılıklar için de yapabilirim. Bağımlılık ilacı veya tedavisi almadan bağımlılığın bende yapmış olduğu frekansı ters frekansla sönümleyerek ortadan kaldırıyorum. Bu şekilde sigaraya olan bağımlılığı yan etkisiz bir şekilde ortadan kaldırabilirim. Aynı zamanda besin bağımlılıklarında da etkili. Dünya genelinde uygulanan bir terapi yöntemi. Rezonans terapi kökenini Çin tıbbından alıyor. Bunu kuantum fiziği de aynı şekilde açıklıyor. En küçük yapı taşının bir frekansı var. Bunların hepsine string teori yani sicim teorisi deniyor. Her şeyin bir frekansı olduğu savunuluyor. Dünyada ve Avrupa’da yaygın olan rezonans terapi sistemi Türkiye’ye 2000 yıllarında giriyor. Bu bölgeye gelmesi şu ana kadar mümkün olmamış. Erzurum’da rezonans terapiyi bağımlılık alanında kullanan sadece biz varız” dedi.

Kurumlarla ortak çalışabiliriz
Cihazı kullanmak için İstanbul’da eğitim aldıklarını belirten Tuğlu, bağımlılıkla mücadele etmek isteyen tüm kurumlarla ortak çalışma yürütebileceklerini ifade ederek , “ Dünya çapında 5 cihaz eğitimim bulunuyor. Bu eğitimler İstanbul’da oluyor. Dünyada hangi cihazlar var gördük. Bunlardan en faydalısını buraya getirmeye çalıştık. Kişinin vücuduna bazı elektrotlar konuluyor. Herhangi bir şey hissetmiyor kişi. Bunlarla spesifik frekanslar gönderiyoruz ve o frekanslar aslında kişinin başından, sigaradan aldığımız frekansların ters frekansı. Kişinin artık o istek frekansı ortadan kayboluyor. Yaklaşık 50 dakika sürüyor. Erzurum’da da sigara içme oranı yüksek. Bu başlı başına bir hizmet ve yayılmasını istiyoruz. Sigara ya da herhangi bir bağımlılık için çalışmak isteyen herkesle ortaklaşa projeler yürütebiliriz” diye konuştu.

Hastalığı oluşmadan önleyebilir
Bu sistemden etkilenerek prototipini oluşturdukları bir cihaz olduğundan söz eden Tuğlu, patent başvurusunda bulunduklarını ve araştırma aşamasında olduğunu söyledi. Söz konusu cihaz ile ters frekans sistemiyle hastalıklara yol açan mikroorganizmalardan kurtulmanın mümkün olabileceğini vurgulayan Tuğlu, “Her şeyin frekansının olduğundan esinlenilerek girmiş olduğumuz diğer projenin patent başvurusu bir seneyi geçti. Şu anda araştırma aşamasında. Son aşamaya kadar geldik. Bu merkezle alakalı fikirlerimizi de Teknokent aracılığı ile projelendirmeye çalışıyoruz. Her şeyin bir frekansı varsa mikroorganizmaların da yaymış olduğu bir frekans vardır. Bizlere hastalık yapıcı şeylerin de yaymış olduğu bir frekans var. Biz onların yaymış olduğu iletişimi bir frekans bozucu ile bozabiliriz. Bunu jammer gibi düşünebiliriz. Bir nevi sinyal bozucu. Bilimsel verilerden şunu biliyoruz mikroorganizmaların aralarında aslında bir radyo frekans sistemi ile bağlantı var. Jammer tarzı bir ürünle bu iletişimi kesersek mikroorganizma yalnız kalıp hastalık oluşturamıyor. Bilimsel veriler çok açık. Ama bu alanda bir ürün yok. Bu alanda veri tabanı oluşturup hangi mikroorganizma hangi frekanstan etkilenir bunu kaydedeceğiz. Bir an önce patent başvurusu yaptığımız ürünü piyasaya sürmek istiyoruz. Çünkü hastanelerde, toplu taşıma araçlarında, kapalı ortamlarda bu ürüne fazlasıyla ihtiyaç var. Rezonans terapi dünya genelinde en çok bağımlılık alanında kullanılıyor. Biz tedavide kullanmayı en azından doktor olana kadar düşünmüyoruz. Şu anda halk sağlığı projeleri ile Erzurum’daki sigara içiciliği oranını düşürmek istiyoruz. Bunun yanında bu sistemden ilham alarak bizim geliştirmiş olduğumuz bir ürün var. Bizim için bilimsel literatür birincil bilgi. Daha sonra bunu hayata geçirmek üzerine bir şeyler koymak ikincil” ifadelerini kullandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.