Erzurum Haber

Baba, Dr. Budak’a teşekkür etti

Baba, Dr. Budak’a teşekkür etti
494 Kez
09 Mayıs 2013 - 11:35

Geçirdiği trafik kazası sonrası kafasındaki cam parçacıklarından habersiz bir şekilde yaşayan Ömer Değer, kazadan 5 yıl sonra BEAH’ın cerrahları sayesinde eski sağlığına kavuştu.

Cengiz DURULAR / ERZURUM

Erzurum’un sanayi semtinde kaportacılık mesleğiyle uğraşan Ömer Değer, uzun bir süredir kafasında bulunan cam parçacıklarıyla birlikte yaşadı. Talihsiz kaza tam 5 yıl önce gerçekleşti. Bayram sabahı babasından aldığı arabayı mahalle arasında süren Değer, geçirdiği kaza sonrası hastanede tedavi altına alındı. Aradan geçen süre zarfında sağlığı gayet iyi olan genç tamirci, 4 ay önce yüzünde meydana gelen şişlikler yüzünden doktora başvurdu. Geçici tedavi yöntemleri sonucu evine gönderilen Değer, bu kez Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (BEAH) müracaat etti. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Ali Budak’ın farklı tedavi yöntemiyle göz ve alnında cam parçaları fark edilen genç tamirci, yeniden eski sağlığına kavuştu.

Baba, Dr. Budak’a teşekkür etti

Genç tamircinin babası Aziz Değer, tıp literatüründe eşine ender rastlanan bu olayın önemine dikkati çekerek, çocuğunun kafasında bulunan parçaların neden 5 yıl fark edilemediğine bir anlam veremedi. Baba Değer, “Oğlum 5 yıl önce bir trafik kazası geçirdi. 4 ay önce yavrumun anlı şişmeye başladı. İğne ve ilaçla bu şişkinliği gidermeye çalıştılar ama fayda sağlanmadı. Dr. Ali Budak sağolsun oğlumu iyileştirdi. Ameliyatta oğlumun alın ve göz bölgesinden cam kırıkları çıkarıldı. Meğersem trafik kazasında aracın ön camında kırıklar vardı. Ta 5 yıl önce kaza esnasında yavrumun yüzüne bu camlar saplanmış. Birçok doktor bu şişmeye bir anlam verememişti. BEAH’ın cerrahları yavrumu eski sağlığına kavuşturdu. Dr. Ali Budak ve BEAH çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“Cam parçacıklarını hiç hissetmedim”

Kafasından cam parçacıkları çıkan Ömer Değer de, 5 yıl hiçbir şey hissetmediğini, yüzünün tanınmaz hale geldiği zaman bazı şeylerden şüphelendiğini kaydetti. Değer, “Cam parçaları yüzümü tanınmaz hale getirmişti. Beni tedavi eden doktorlara şükran borçluyum. Gitmediğim doktor kalmamıştı. Onca sağlık çalışanının fark edemediği camları BEAH doktorları buldu. Alın ve göz bölgesindeki cam parçaları ameliyatla çıkarıldı. Şuan eski sağlığıma yeniden kavuştum” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.