Erzurum Haber - 02 Haziran 2020, Salı

Aziziye Tabyası’nda rezalet!

8 Ekim 2019, 12:23
Aziziye Tabyası’nda rezalet!

Erzurum/zirve2000 Tarihte ’93 Harbi’ olarak anılan Osmanlı-Rus Savaşında en kanlı çatışmaların yaşandığı Aziziye Tabyasının sahipsizliği, ‘rezalet’ olarak nitelendirilen bu fotoğraflarla yeniden gündeme geldi.

Manolya Bulut/Pusula
Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki Nenehatun Tarihi Milli Parkı içinde yer alan Aziziye Tabyasında çekildiği yarı çıplak fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan genç bir kadın, tartışmaları da beraberinde getirdi. Bunun üzerine her yıl ‘Ecdada Saygı Yürüyüşü’nün gerçekleştirildiği tarihi mekanın bu şekilde kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar sosyal medyadan ateş püskürdü.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Nenehatun Tarihi Milli Parkı’nın girişinin ücretli olduğunu anımsatan vatandaşlar, “Sahip çıkmasını da bilin” yorumunda bulundular. Kimileri yaşanan olayı, ‘saygısızlık’, ‘rezilliğin bu kadarı’, ‘kim buranın sorumlusu?’ şeklinde tepki gösterirken, çekimlerin tabyalarda yapılmadığı da iddia edildi.

TAŞLARA DİKKAT EDİN!
Ancak paylaşılan fotoğraflar ile Pusula gazetesinin görüntülediği mekandaki taşların konumu ve sıva izleri bire bir uydu. Tartışma bırakmayacak şekilde fotoğrafların tabya içinde çekildiği anlaşılırken, bu rezaletin sorumluluğunu kimin üstleneceği merak konusu oldu.
aziziye tabyası

3-1023

Aziziye Tabyası’nda rezalet! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*