Erzurum Haber

Az Gittik Uzun Gittik çıktı

Az Gittik Uzun Gittik çıktı
3.529 Kez
13 Şubat 2020 - 15:24

Erzurum/zirve2000 Duayen Gazeteci – Yazar Kadir Sabuncuoğlu´nun ikinci kitabı olan ‘Az Gittik Uzun Gittik´ raflardaki yerini aldı.

Erzurum´un meslekte duayenlerinden Gazeteci-Yazar Kadir Sabuncuoğlu´nun ikinci kitabı olan ‘Az Gittik Uzun Gittik´, raflardaki yerini aldı. 41 yıla sığdırdığı mesleki birikimlerinin bir bölümünü ilk kitabı olan ´´Bir Ömür Bin Haber´´de okuyucuları ile paylaşan Kadir Sabuncuoğlu, ilk kitabında Hürriyet ve Doğan Haber Ajansından çalıştığı dönemlerde patronları olan Erol Simavi ile Aydın Doğan´ın kurumlarında çalışan personele karşı maddi açıdan bakışlarını değerlendirmiş, ve gittiği haberlerde ve şef olarak ofisinde derlenen haberler sırasında yaşananlardan kesitlere yer vermişti.

VEHİP ATALAY KİTAP SARAYINDAN TEMİN EDİLEBİLİR
Kadir Sabuncuoğlu, ‘Az Gittik Uzun Gittik´ adlı ikinci kitabında da meslek hayatı boyunca yaptığı haberler sırasında yaşadıklarına yer veriyor. Zafer Yayınlarından çıkan kitap, Erzurum´da Vehip Atalay Kitap Sarayı´ndan temin ediliyor. ‘Bir Ömür Bin haber´ adlı kitabı ile ilgili görüşlerini paylayan Gazeteci – Yazar Kadir Sabuncuoğlu, şu görüşlere yer vermişti:

‘‘ Hürriyet Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı ile Günaydın´da 41 yıl boyunca gazeteci / yönetici olarak çalıştım. Öncelikle meslek hayatımdaki deneyimleri, genç iletişimcilerle paylaşmak için yola çıktım. Yaşadığım, tanık olduğum ve birinci ağızdan dinlediğim olayları derledim. ´´Bir Ömür Bin Haber´de patronlarım Erol Simavi ile Aydın Doğan´ın kurumlarında çalışan personele karşı maddi açıdan bakışlarını değerlendirdim. Nazım´ın ´´Erzurum´un kışı zordur balam. Tandırında tezek yakar Erzurum. Buz tutar yiğitlerinin bıyığı…´´ dizelerinde olduğu gibi, kar bir metre yağmış ısı sıfırın altında 30 dereceye düşmüş, kimin umuruna! Güneşin yüzünü gördük mü, ceketle dolaşırız biz. O güneşli anlarda sarkıtlar çatılarda erir ve damla damla düşer. Ancak akşama doğru hava yine soğuyunca, o damlalar Evliye Çelebi´nin kedisi gibi havada donar! Kitaptaki anıları o ´´ Buzdan Damlalara benzetiyorum. Sizler de o buzdan damlaları, güneşte fazla bırakmayın; yoksa erir.´´
SABUNCUOĞLU, ‘AZ GİTTİK UZUN GİTTİK´ KİTABINDA ŞU SORULARIN YANITLARINI OKURLA PAYLAŞIYOR…
Kadir Sabuncuoğlu, Hürriyet ve Doğan Haber Ajansı ile Günaydın´da 41 yıl gazeteci/ yönetici olarak görev yaptı.
Gazetecilik anılarını yazdığı ‘Bir Ömür, Bin Haber´ kitabının ardından ‘Az Gittik Uzun Gittik´ kitabını yayımladı. ‘Az Gittik Uzun Gittik´ kitabında Sabuncuoğlu, şu soruların yanıtlarını okurla paylaşıyor:

* Sanatçı İbrahim Erkal, şarkıcılığa nasıl başladı?
* İbrahim Erkal, annesi Hatice Erkal´a neden, “Ana benimle ölür müsün?” dedi.
* Annesi İbrahim´e nasıl bir yanıt verdi?
* İbrahim Erkal, eşi Filiz´e hangi şarkıyı besteledi?
* Annesi Hatice, eşi Filiz, kardeşleri Hülya, Meryem ve Abdullah´ın gözüyle İbrahim Erkal.
* İbrahim Erkal´a kimler haksızlık, vefasızlık yaptı?
Ayrıca:
* Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz´ın birbirinden ilginç esprili anıları…
* Erzurum´un Nasrettin Hocası olan Naim Hoca, cenaze namazında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´i nasıl güldürdü?
* Bir başarı öyküsü ile ünlenen Muammer Usta, yerel bir tatlıyı nasıl dünyaya tanıttı?
* “Benim her davam bir şovdur?” diyen Avukat Faruk Terzioğlu, tabancayı ağzına dayayana ne dedi?
* Usta Magazinci Demirhan Hararlı, verdiği sözü unutan Televizyoncu Acun Ilıcalı´yı nasıl uyardı?
* Trafik polisi, alkollü sürücüyü niye korudu?
kadır sabuncuoglu

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.