Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

AYDIN: OLACAKSA YHT OLSUN

AYDIN: OLACAKSA YHT OLSUN
298 Kez
26 Temmuz 2021 - 15:17

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum’a yapılması planlanan hızlı tren projesi tartışmalarına dahil oldu. Projenin eksik olduğunu savunan Aydın, “ Erzurum’a hızlı değil yüksek hızlı tren gelmeli. Eğer şehrin turizm başkenti olması isteniyorsa ulaşımın önünün açılması lazım” dedi. 

Cihat İncesu/PUSULA

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Pusula Gazetesi’ni ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Genel Koordinatör Sevda Güneş İncesu’ya gündemi değerlendiren Aydın, muhalefetin çıkışlarından pandemi ile birlikte ekonomide yaşanan gelişmelere dair görüşlerini açıkladı.

Muhalefetin ülkede kaos çıkartmak için elinden gelen gayreti göstererek her türlü argümanı devreye soktuğunu belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, “ Seçim çığırtkanlığı yapan muhalefetin niyeti ülkeyi sıkıntıya sokmaktır. Tüm dünyanın pandemi ile boğuştuğu ve bir çok ülkenin ekonomik krize grip çıkamadığı bir dönemde, ‘ülke batıyor’ imajı çizmek istemeleri ne ile izah edilebilir? Biz bu süreçte parlamenter olarak ABD ve Avrupa’ya giderek bizzat şahit olduk. İnsanlar evsiz kalmış, sokakta yatıyor. Parklarda bahçelerde kurdukları çadırlarda yaşamını sürdürüyor. Pandemi nedeni ile büyük bir ekonomik sıkıntı içine girmişler. Evet bizde de sorun var, işsizlik var, bunu kabul etmek lazım. Neticede ciddi bir pandemi süreci yaşadık ve yaşıyoruz. Ancak açık yüreklilikle söylüyorum; krizi en az hasarla atlatan ülkeyiz. Öyle birilerinin söylediği gibi kuru ekmeğe muhtaç değiliz. Göreceksiniz 2022’de ekonomi ciddi toparlanma evresine girecek. Bunu vatandaş da hissedecek. Muhalefet ne yaparsa yapsın seçimler kendi takviminde 2023’te yapılacak” dedi.

Hızlı değil yüksek hızlı olmalı 

 Yüksek hızlı tren projesinin Erzincan’a kadar gelmesini eksiklik olarak değerlendiren Kamil Aydın, “Planlamada bir hata var. Erzincan’a kadar gelen yüksek hızlı tren neden Erzurum’a gelmiyor ve hatta Kars’a kadar neden devam etmiyor? Bu konudaki görüşlerimizi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na da bildirdik. Yüksek hızlı tren projesinin Erzurum’a kadar uzatılması gerektiğini ilettik. Bugün Erzurum Turizmde iddialı bir kent, kış sporları için ciddi yatımlar yapıldı. Turizmde ulaşım iyi değilse tercih edilmezsiniz. Biz açık söylüyorum yüksek hızlı treni hak eden bir iliz. Sadece Doğu Ekspresi ile Erzurum ve Kars’a gelen turist sayısı bile dikkat çekici. Hem kış hem de yaz turizminde iddialı olan bu kentte ‘size sadece hızlı tren yeter’ demeği doğru bulmuyorum. Israrla yüksek hızlı trenin yapılmasını talep ettik, etmeye de devam edeceğiz. Kaldı ki bu ayrıca şehrin talebi, biz Milletvekillerinden talebi, iktidardan talebi” ifadelerini kullandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.