Erzurum Haber

Aydemir: Tüm değerlerimizde imzası var

Aydemir: Tüm değerlerimizde imzası var
359 Kez
02 Haziran 2015 - 18:54

Erzurum/zirve2000 AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’un, son 12 yıllık süreçte kazandığı sosyo ekonomik yatırım ve değerleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a borçlu olduğunu ifade ederek, ‘Erzurumlu sayın Cumhurbaşkanımıza minnettardır.’ dedi.
2011 YATIRIMLARI
Erzurum adına kaydedilmiş en büyük yatırımlardan birinin 2011 Dünya üniversite Kış oyunları Tesisleri olduğunu vurgulayan Aydemir, ‘Erzurum, Sayın Cumhurbaşkanımızın özel yaklaşımı, ilgisi ve talimatlarıyla Dünya’nın ancak 10 ülkesinde bulunan devasa turizm ve spor tesislerine kavuşmuş, ilimiz Dünya Kış Turizmi literatürüne girerek, küresel ölçekte marka iller arasına girmiştir. “ dedi.
3.BÜYÜKELÇİLER KONFERANSI
2011 Üniversiade Kış Oyunları kapsamında yalnız fiziki değil aynı zamanda sosyal bakımından da İl adına bir ilkin hayata geçirildiğini belirten Aydemir, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı, Şimdiki Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Dışışleri Bakanlığı döneminde, yine onun programlaması çerçevesinde Dünya’nın 152 ülkesinin büyükelçisi Erzurum’da toplanmış, 3’üncü Büyükelçiler Konferansıyla Erzurum adı Dünya siyasi tarihine kazınmıştır.” ifadelerini kullandı.
ERZURUM ADINA İLKLER YAŞANDI
2011 sürecinde Erzurum’a ilk kez bir Avrupa ülkesi Başbakanının geldiğini, Yunanistan Başbakanı Papandreu’nun Erzurum’da konuk edildiğini hatırlatan Aydemir, ‘ Bu ziyaret çerçevesinde özellikle Avrupa’nın odaklandığı dış siyaset sorunlarıyla ilgili toplantılar yapılmış, her iki lider verdikleri mesajlarla Dünya’nın siyasi diploması açısından dikkatlerini Erzurum’da odaklandırmıştır. Erzurum adına, 23 Temmuz Erzurum Kongresinden sonra en önemli küresel mesajlar Erzurum’dan verilmiştir.’ diye konuştu.
OVİT’TEN İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE
2003-2014 yılları arasında Başbakanlık görevinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yatırımları, eserleriyle İl tarihine damga vurduğunun altını çizen Aydemir, ‘Erzurum’u Karadeniz’e bağlayan Ovit, Cankurtaran, KOP geçitlerinde onun imzası vardır. Erzurum’u sağlık kenti haline getiren BEAH ve Şehir Hastanesi yatırımı onun eseridir. İkinci üniversiteyi bu şehre armağan eden O’dur. Küresel ölçekli en büyük enerji projesi olan TANAP onun yatırımıdır. Palandöken ve Konaklı’nın dünyaya açılımını O sağlamıştır. Lojistik Köy, Türkiye’nin en büyük alanda kurulmuş 4’üncü hava limanı olan Erzurum Havalimanı, 600 kilometrelik duble yolda onun ufku vardır. 12 yılda 12 büyük eseri Erzurum’a özel ilgi, dikkat ve talimatlarıyla armağan Eden Sayın cumhurbaşkanımız Dadaş yüreğinde müstesna bir yerdedir. Bugün aynı ilgiyi gösteren ve yolda ilerleyen Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da, Erzurumlunun gönlüne kazınmıştır.’ ifadelerini kullandı.
Merhum Menderes’ten sonra Erzurumlunun ortaya koyduğu Dadaş Ruhunu en iyi bilen ve en samimi biçimde paylaşan liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Aydemir, ’28 şubat zulmünden bu milleti kurtaran Sayın Erdoğan, dadaş niyazlarında hayır dualarıyla anılmaktadır.“ dedi.
Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum ziyareti dolayısıyla dadaşların gösterdiği ilgiyi değerlendiren Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayan sevgi seli, coşkun duruş, dadaşların O’na vefasının ifadesidir’ vurgusunu yaptı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.