Erzurum Haber

Ayakta alkışlandı

Ayakta alkışlandı
5.569 Kez
14 Nisan 2015 - 19:05

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum milletvekili adayı Zekai Kaya’nın Pazar günü aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma, partililer tarafından uzun süre alkışlandı. MHP’nin liste 3.sıradan aday göstermesi ve AK Parti listesini değerlendiren milletvekili adayı Zekai Kaya’nın konuşması sosyal medyada da izlenme rekorları kırıyor. Uzun süre ayakta alkışlanan, birlik ve beraberlik mesajları veren Zekai Kaya’yı düğer adaylarda bağrına bastı.
İşte o konuşmanın tam metni:
“Değerli dava arkadaşlarım. Uzun yıllar hep birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nin kale olması anlamında çalıştık ve yolculuğumuz 28 Aralık’a tarihine kadar devam etti. Bundan sonra da Erzurum’a, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, milletime, mensubiyet şuuruna bağlı olarak insanlarımızla bir yol kat edebilir miyiz? diye yolara düştük. Şimdi belki şehirde, teşkilatlar içerisinde konuşuluyor olabilir, ‘eski İl Başkanı Zekai Kaya, çok açık ve net konuşacağım, yerini beğenmedi mi?’ diye. Size, şerefime, namusuma yemin ediyorum, bu şeref madalyasını ölene kadar taşıyacağım. Siz dava arkadaşlarımın hizmetkarı olmaktan onur ve şeref duyuyorum. Bundan sonra böyle olacak. Bugün itibariyle, çok kıymetli Kamil hocamız, Ertürk abimiz, Seyfullah hocam, Ömer hocam, Gökhan kardeşimiz var. Ben sağ omuzuma Kamil hocamızı alıyorum, sol omuzuma Ertürk ağabeyimizi alıyorum, diğer kardeşlerimizi de kucaklıyorum. Eğer yere düşürürsem namus bana ar olsun. Milliyetçi Hareket Partisi’nin listeleri gerçekten, canı gönülden, namusuma inandığım gibi söylüyorum, dört dörtlük bir liste olmuştur. Dışarda kalan diğer arkadaşlarımız elbette kıymetli ve değerli arkadaşlarımızdır. Erzurum halkı ya 3 tane Güney ilçemizden aday olan siyasi partiye oy verecek, ya da Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verecek. Ya çözüm sürecinin mimarı olan vatan haini Efkan Ala’nın olduğu partiye oy verecek, ya da MHP’ye oy verecek. Geriye kalıyor 2 aday. Birisi zaten Teyo Pehlivan. Diğer adaylar Güney ilçeli. Geriye bir buçuk kalıyor ama o bile fazla.
Değerli dava arkadaşlarım; küskünlüğü, dargınlığı, Allah rızası için bir tarafa bırakalım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı ile Türk milletini şereflendirmek bizim namus borcumuz olsun. Ne kadar kırdığım, üzdüğüm ne kadar dava arkadaşım varsa hepsinden özür diliyorum, hakkınızı helal edin. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

ZEKAİ KAYA

MHP ADAY TANITIM TOPLANTISIZEKAİ KAYA

Posted by Erzurum Haber on 12 Nisan 2015 Pazar

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.