Erzurum Haber

Ayağa kalkıp halay çekmek istiyor

Ayağa kalkıp halay çekmek istiyor
438 Kez
29 Haziran 2013 - 16:32

Ayağa kalkıp halay çekmek istiyor

Erzurum’un Köprüköy İlçesi Ağcaşar Köyü sakinlerinden Dilek Karpuz, 10 yaşında geçirdiği menenjit sonrası ayakları tutmaz oldu. Bu hastalığın üstüne birde Behçet hastalığına yakalanan genç kız, ayağa kalkıp yürüdüğünde ilk olarak halay çekmek istediğini söyledi.

Nurullah PALA-ERZURUM

Dilek Karpuz henüz gençliğinin baharında yüreği kıpır kıpır atan bir kız. Köprüköy Ağcaşar Köyü’nde ikamet eden Dilek Karpuz(15) okulda çok başarılı bir öğrenci iken talihsiz bir şekilde menenjit geçirdi ve o gün bugündür hastane odalarına mahkum oldu. Beş yıldır çeşitli hastanelerde tedavi gören genç kız, iyileşip yürüdüğünde ilk olarak halay çekmek istediğini söyledi. Karpuz, “Akranlarım şu an gezip, eğleniyor. Ben de ayağa kalktığımda ilk iş olarak halay çekmek istiyorum. Benim en büyük hobim halay çekmek” dedi.

Okuyup öğretmen olmak istiyorum

Onbeş yaşındaki Dilek Karpuz, öğrenci iken çok başarılı olduğunu ancak beş yıldır hastalığı nedeniyle okula gidemediğini belirterek, okumayı çok özlediğini söyledi. Ayakları tutmayan ve ancak ailesinin yardımı ile ayakta kalabilen genç kız, hep okuyup öğretmen olmayı hayal ettiğini söyledi. Dilek Karpuz, “En büyük hayalim okuyup öğretmen olmak. Şu anda ayaklarım tutmadığı için tedavi görüyorum ve bu nedenle de beş yıldır okula gidemiyorum. İnşallah bir gün iyileşip, okula devam ederim ve öğretmenlik hayalimi gerçekleştiririm” dedi.

Kızımızın yürümesini dört gözle bekliyoruz

Genç kız Dilek Karpuz’un 53 yaşındaki babası Mehmet Ali Karpuz ile 48 yaşındaki annesi Şirin Karpuz, hastane odasında kızlarını bir an olsun yalnız bırakmıyor. Prof. Dr. Hüseyin Tan tarafından yoğun bir tedavi programı uygulanan Dilek Karpuz’un babası Mehmet Ali Karpuz, “Kızım Ege Üniversitesi’nde ve Hacette Üniversitesi’nde dört yılı aşkın tedavi gördü. Şimdi Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor. İnşallah iyileşip ayağa kalkacak. Ailecek kızımızın ayağa kalkıp yürüyeceği günü iple çekiyoruz” dedi.

Babası kızı için otomobil istedi

Yetkililerden destek isteyen talihsiz baba, “Kızım için özel otomobil istiyorum. Eğer yetkililer ve hayır severler bize bir araç hediye ederse, kızımın hastaneye gidiş gelişi daha kolay olacak. Biz tedavi için köyden geliyoruz. Aile olarak en az iki üç otomobil parasını kızımın tedavisi için harcadık. Ama artık maddi anlamda gücümüz kalmadı. Başta Erzurum Valiliği ve Köprüköy Kaymakamlığı ile belediye başkanlığı olmak üzere tüm yetkilileri ve hayır severleri kızıma destek olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. Annesi Şirin Karpuz ise bir anne olarak ilk önce kızının sağlıklı bir şekilde ayağa kalkmasını isterken, “Kızımı telli duvaklı bir gelin olarak görmeği de hayal ediyorum” şeklinde konuştu.

Mustafa Ceceli hayranı çıktı

Köprüköylü Dilek Karpuz, Galatasaray tutkunu ve Mustafa Ceceli hayranı olduğunu belirterek, gazete ve televizyon ekranlarından Galatarasay’ı yakından takip ettiğini belirterek, son dönemlerde yıldızı bir hayli parlayan pop müziğin yeni starlarından Mustafa Ceceli’yi ise büyük bir hayranlıkla dinlediğini söyledi. Menenjit hastalığından sonra bir de Behçet hastalığına yakalanan genç kız, köydeki arkadaşlarını ve akrabalarını da çok özlediğini söyledi. Her tedavi döneminin uzun sürdüğü için arkadaşlarından uzak kalan Dilek Karpuz, tedavisi için seferber olan sağlık ekiplerine ve kendisine her zaman destek olan ailesine de teşekkür etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.