Erzurum Haber

Avrupa 3’ncüsü oldu…

Avrupa 3’ncüsü oldu…
462 Kez
30 Mart 2015 - 11:48

Erzurum/zirve2000 Polonya’da yapılan U23 Yaş Serbest Güreş Şampiyonası’nda ülkemize bronz madalya kazandıran Murat Ertürk’e memleketi Erzurum’da coşkulu karşılama töreni düzenlendi. Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un pehlivanına çiçekler sunuldu. Omuzlara alındı.
Polonya’da yapılan U23 Yaş Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üçüncü olan Murat Ertürk memleketi Erzurum’da davul-zurna ve çiçeklerle karşılandı. Havalimanına antrenörleri Fikret Polat ve İlhami Topaloğlu ile birlikte gelen milli güreşçiye çiçekler sunuldu. Omuzlarda taşındı. Ata sporumuz güreşte Avrupa Arenası’nda büyük bir başarıya imza atan milli güreşçi Murat Ertürk kulübü Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve güreş camiasının gururu oldu. Polonya’da yapılan U23 Yaş Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan Erzurumlu güreşçi Murat Ertük Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya kazanırken, altın madalya şansını kılpayı kaçırmıştı. Karşılama esnasında Büyükşehir Belediyesi Bar Ekibi ise gösteri yaptı. Karşılama törenine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevat Öksüz, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel Müdürü Ahmet Dal, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Muzaffer Şahin, Öğrenci Servisleri ve Personel Taşıyıcıları Derneği Başkanı İsvandiya Altun, Güreş İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk, Murat Ertürk’ün babası Necmettin Ertürk ile genç güreşçinin yakınları ve antrenörler ile güreş camiasından çok sayıda isim katıldı.
HEDEFİ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Polonya’da yapılan U23 Yaş Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üçüncü olan Murat Ertürk, havalimanında omuzlarda taşınırken, Avrupa şampiyonluğunu kıl payı ile kaçırdığını söyledi. Milli güreşçi, havalimanında gördüğü ilgiden bir hayli memnun kalırken, “Bundan sonra ilk hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olarak kürsüye çıkmak. Bunun için daha çok çalışacağım” dedi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ile Erzurum GHSİM Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Avrupa üçüncüsü güreşçiyi tebrik ederek, kendisi ile yakından ilgilendiler. Bar ekibinin de gösteri yaptığı karşılama töreninin ardından milli güreşçi Murat Ertürk ile antrenörleri Fikret Polat ile İlhami Topaloğlu, konvoy eşliğinde şehir turu attı ve Büyükşehir Belediyesi’nde de kutlama töreni yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Milli pehlivan Murat Ertürk’ün şehri ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmesinden gurur duyduğunu belirterek, milli güreşçiyi kutladı. Tavlaşoğlu, “Başarılı güreşçimizi coşkulu bir şekilde karşılamanın gururu içerisindeyiz, Bu sporcumuz başarısı ile bizleri mutlu etmiştir” dedi. Güreş İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk de, Avrupa Fatihi Murat Ertürk’ü karşılamaya gelen protokole ve güreş camiasına teşekkür etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.