Erzurum Haber

Artık kimseye tutunmadan gezebilecek

Artık kimseye tutunmadan gezebilecek
459 Kez
20 Haziran 2013 - 11:07

Beyindeki atar damarların tıkanması sonucu felç geçiren ve sol tarafı hiç tutmayan  4 yaşındaki Melisa Kızılkaya, bir haftadır anne ve babasının yardımları ile yürüye biliyor. Minik kız, yakında  tek başına yürüyebilecek.

Nurullah PALA/ERZURUM

Melisa Kızılkaya(4) Ağrılı olan Metin-Güneş Kızılkaya çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Dünyalar tatlısı Melisa, beyindeki atar damarların tıkanması sonucu felç geçirdi. Sol tarafı hiç tutmayan dört yaşındaki minik kız çocuğu, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bir ayı aşkın süredir Pediatrik Yan Dal Servisi’nde tedavi gören minik çocuk yaklaşık bir haftadır ayakta kalabiliyor ve anne ve babasının yardımı ile yürüyebiliyor. Prof. Dr. Hüseyin Tan’ın tedavilerinin olumlu yanıt vermesi sonucu mucizevi bir şekilde ayağa kalkan Melisa Kızılkaya  yürümeye başladı. Sol elini ve kolunu rahatlıkla hareket ettirebilen minik kız, yakın bir süre içerisinde tek başına yürüyebilecek.

Artık kimseye tutunmadan gezebilecek

Dokuz yaşında Yunus ve  yedi şaşında da Merve olmak üzere bir ağabeyi bir de ablası bulunan Melisa Kızılkaya, yakın bir zamanda hiç kimseden yardım almadan yürüyebilecek. Çocuklarının mucize bir şekilde felçten kurtulması ve ayağa kalkması ile mutlu olan Metin-Güneş Kızılkaya çifti, “Çocuğumuzu kendi yardımlarımızla da olsa yürürken görmek bizleri çok sevindirdi. Bu mutluluğu tarif etmemiz mümkün değil. Bir ayı aşkın süredir hastanedeyiz, şehrimizden ve köyümüzden ayrı kaldık. Hasretlik çektik, ancak bugün çok şükür Melisa’nın ayağa kalktığına şehit olduk. Bu mutluluğumuzu anlatmamız mümkün değil. Allah kimsenin çocuğuna acı ve hastalık vermesin. Çocuğumuzun tedavisi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Prof. Dr. Hüseyin Tan’a ve diğer yetkililere teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Adeta mucizeye imza atan dört yaşındaki Melisa’nın felçten kurtulması, serviste yatan ve tedavi gören diğer çocuklar ve hasta yakınları arasında büyük bir sevinç yaşattı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.