Erzurum Haber

Anadolu’nun zirvesinde güç topluyor

Anadolu’nun zirvesinde güç topluyor
371 Kez
07 Temmuz 2018 - 14:27

Erzurum/zirve2000 Milli güreşçi, Hamza Köseoğlu, 2018 Kırkpınar Güreşleri’ne Memleketi Erzurum’da hazırlanıyor. Geçen yıl kıl payı kaçırdığı şampiyonluğu bu yıl yakalamak isteyen Dadaş Pehlivan, Anadolu’nun zirvesinde güç topluyor.

Erzurum’un yetiştirdiği ünlü pehlivanlardan biri olan Hamza Köseoğlu, 2018 Kırkpınar güreşleri için Anadolu’nun zirvesinde harıl harıl çalışıyor.

Ankara Aski Spor Kulübünde Güreş hayatını devam ettiren, ‘Turbo Hamza’ lakaplı, güreşçi Hamza Köseoğlu, Reşit Karabacak’tan sonra Kırkpınar yağlı güreşlerinde Erzurumlu tek yağlıcı olarak baş pehlivan güreşlerinde müsabakalara çıkıyor.

Memleketinde yoğun tempoda antrenman yaptığını söyleyen Hamza Köseoğlu, 11-14 Temmuz .2018 tarihleri arasında başlayacak olan Kırkpınar güreşlerinde hedefinin Altın kemeri almak olduğunu belirtti.

Geçen yıl kıl payı kaçırdığı baş pehlivanlığı bu yıl kazanarak, Erzurum’a altın kemeri getireceğine inandığını ifade etti.

Geçen yıl Kırkpınar güreşlerinde üçüncülük kürsüsüne çıkan Hamza Köseoğlu, Erzurum’da yoğun ilgiyle karşılanmıştı.

Yağlı güreşin zor bir spor olduğunu söyleyen Hamza Köseoğlu, “Baş pehlivanlık ekip işi inşallah bu yıl güzel bir ekiple Kırkpınar güreşlerine hazırlandık bunun yanında beslenme ve dinlenmede bizim için çok önemli günde 4-5 saat antrenman yapıyoruz Erzurum’a geldiğim zamanlar Palandöken dağında kros antrenmanları yaparak haftada en az 2-3 gün palandöken ejder tepesine koşular yapıyorum” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.