Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Alvar ve Korucuk’un altyapı sorunu bitiyor

Alvar ve Korucuk’un altyapı sorunu bitiyor
07 Haziran 2013 - 15:17

Muhammed Lütfi Efendi’ye (Efe Hazretleri) kucak açan Alvar ile Fetullah Gülen’in doğduğu yer olarak bilinen Korucuk Köyü’nün altyapı sorunları, Adnan Yılmaz’ın kişisel gayretleri ile son buluyor.
Pasinler’e bağlı Alvar ve Korucuk Köyleri’nin kanalizasyondan içme ve sulama işlerine, köprüsünden taşkın su kanallarına, yolundan kaldırımlarına varıncaya kadar hemen her türlü sorunu ile yakından ilgilenen, bu sorunların aşılması için yaklaşık 20 milyon TL bir ödenek sağlayarak yöre insanına rahat bir nefes aldıran AK Parti Milletvekili Adnan Yılmaz, sadece kaynak temin etmekle kalmıyor, çeşitli bakanlıklardan temin ettiği paraların yerinde ve zamanında kullanıldığını görmek için de sık sık bu köylere ziyaretlerde bulunuyor, muhtarlarla ve köylülerle konuşarak bilgi alıyor.
Geçtiğimiz gün geldiği Erzurum’da soluğu Alvar ve Korucuk’ta alan Adnan Yılmaz’a, sorun ve sıkıntılarını çözmek için el uzattığı köylüler yakın ilgi gösterdi. Korucuk’un ve Alvar’ın çok ciddi altyapı eksikleri bulunduğunu, geçtiğimiz yılın ekim ayında hayatını kaybeden Fetullah Gülen’in ağabeyi Nidai Gülen’i toprağa verdiklerinde tanıklık ettiğini belirten Adnan Yılmaz, “Ne yazık ki, gördüğüm o günkü manzara beni mahcup etmişti” dedi.
Köylülerden gelen talepler doğrultusunda harekete geçtiğini kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:
“Muhammed Lütfü Efendi Hazretleri’ni bağrında barındıran Alvar’ın en önemli sorunu su’ydu. Komşu Otlukkapı köylüleri ile Alvar Beldesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın su konusunda kavgalı olduğunu biliyorduk. Alvar’da sondaj çalışmaları yaptırdık ve su sorununu çözdük. Alvar’a giden yolun üzerinde bulunan köprüyü de yeni baştan yaptırdık, kanalları oluşturduk ve önemli bir sorunu çözmüş olduk. Aynı şekilde Korucuk’a da el uzattık, bir taşkın suyunu önlemek için kanal yaptırdık ki, içinden kamyon geçecek büyüklükte. Köyün yollarını da yeni baştan yaptırıyoruz. Yollar kilittaşı ile döşeniyor, kaldırımlar yapılıyor. Işıklandırma konusunda direkler dikiliyor, sokak lambaları monte ediliyor. Fazla değil birkaç ay sonra her iki köyümüzün de çehresi değişmiş olacak. Toplumun çok sevdiği ve benimsediği iki güzel insanın köylerine hizmette bulunmak, bir milletvekili olarak beni manen çok mutlu ediyor.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.