Erzurum Haber

Alanı: Tıbbi Farmakoloji

Alanı: Tıbbi Farmakoloji
752 Kez
25 Temmuz 2013 - 11:47

Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zekai Halıcı, enflamasyon ve hastalıklarla ilişkisi, sepsis ve sepsis fizyopatlolojisi, gastrik ülser oluşma mekanizması ve önlenmesi, Bor madeninin sağlık alanında kullanımı, İskemi Reperfüzyon hasarının önlenmesi, diyabet komplikasyonları, osteoporozun önlenmesi, oksidatif stres araştırmasıyla ödüle layık görüldü.

2012 yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülüne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2013 yılında 2 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ve 11 Teşvik Ödülü ile 1 TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü verildi. Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zekai Halıcı, enflamasyon ve hastalıklarla ilişkisi, sepsis ve sepsis fizyopatlolojisi, gastrik ülser oluşma mekanizması ve önlenmesi, Bor madeninin sağlık alanında kullanımı, İskemi Reperfüzyon hasarının önlenmesi, diyabet komplikasyonları, osteoporozun önlenmesi, oksidatif stres araştırmasıyla ödüle layık görüldü. Ülkemizde yaptıkları çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunan ve hayattaki bilim insanlarına verilen Bilim Ödülü için 2013 ödül miktarı 50 bin lira, altın plaket ve ödül beratından oluşuyor. Bilim Ödülü sahiplerine ayrıca araştırma desteği de veriliyor.

Doç. Dr. Zekai Halıcı
Alanı: Tıbbi Farmakoloji
Araştırma Konuları: Enflamasyon ve hastalıklarla ilişkisi, sepsis ve sepsis fizyopatlolojisi, gastrik ülser oluşma mekanizması ve önlenmesi, Bor madeninin sağlık alanında kullanımı, İskemi Reperfüzyon hasarının önlenmesi, diyabet komplikasyonları, osteoporozun önlenmesi, oksidatif stres.
Görev Yeri: Atatürk Üniversitesi
“Farmakoloji alanında inflamasyon, oksidatif stres, sepsis, gastrik ülser, miyokart enfaktüsü İskemi reperfüzyon hasarı, diyabet komplikasyonları ve osteoporoz gibi durumların fizyopatolojisi ve farmakolojik tedavisi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü verildi

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.