Erzurum Haber

Akşener, hükümete yüklendi

Akşener, hükümete yüklendi
1.090 Kez
13 Mart 2019 - 15:33

Erzurum/zirve2000 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim koordinasyon merkezinin açılışı için geldiği Erzurum’da hükümete yüklendi. Şehir ekonomisinin gün geçtikçe kötüye gittiğini ifade eden Akşener, “Değiştirin bu düzeni” çağrısını yaptı.
Manolya BULUT-PUSULA

Trabzon ve Gümüşhane gezisinin ardından Erzurum’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partililer tarafından meşalelerle karşılandı. Konvoy eşliğinde Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Sway otele geçen Akşener ve beraberindekiler, burada bir süre dinlendikten sonra yemek için kent merkezine indi. Erzurum’un meşhur çağ kebabının başına geçen Akşener yanına Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz’u da alarak basın mensuplarına poz verdi.

Abdurrahman Gazi Türbesi’ni Ziyaret
Geceyi Erzurum’da geçiren Akşener, programına Abdurrahman Gazi Türbesi’ni ziyaret ederek başladı. Türbeye giren Akşener, bir süre dua ettikten sonra İYİ Parti İl Başkanlığı’na geçti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akşener, ayrıştırıcı dile prim verilmemesini istedi. Akşener, “Kardeşlerimden ricamdır; Allah aşkına, bu siyasetçilerin oluşturduğu ayrıştırıcı dile prim vermeyin. 1 Nisan’dan sonra elbette ben adayımız Mahmut Uykusuz başkanın kazanmasını istiyorum. Ama her kim kazanırsa kazansın, 1 Nisan’dan sonra Erzurumlular pazarda, kahvede, hastanede, camide, iş yerlerinde; esnaf, memur, işçi olarak ev hanımı ya da çalışan kadın olarak birbirlerinin yüzüne bakacaklar. Yerel seçimlerin şehirlerde bölünmeye, ayrışmaya neden olacak dilden uzak kalmalarını, bu dili duymamalarını istirham ediyorum” diye konuştu.
meral aksener
İftiralarla konuşan sesi duymayın
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il teşkilatını ziyaretinden sonra Palandöken ilçesindeki seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Meral Akşener, açılış öncesi Erzurum bar ekibi ve İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’nin hançer barı gösterisini izledi. Cinisli’yi gösteri için tebrik eden Akşener, burada toplanan kalabalığa hitap etti.

Seçmenin velinimet olduğunu söyleyen Akşener, “Bu seçimde dün olduğu gibi ‘Ceketimi assam seçilirim,’ diyen, ‘seçtiririm’ diyenlerin kulağını çekmezseniz, bazı uyarılarda bulunmazsanız Erzurum göç veren şehir olmaya devam edecektir. Onların öncelikle Erzurum’un, Erzurumlunun gözünün içine bakabilmeleri için o kulağı çekip kızartacaksınız” dedi.

Hükümetin propaganda anlayışını eleştiren Akşener, “Birbirinize düşürerek, kavga ettirerek, işsiz gencin, atanamayan öğretmenin, yüksek doğalgaz paralarının, elektrik ücretlerinin, kaybolan hayvancılığın üstünü örtmek için fakirleşen Erzurum’un, göç eden Erzurumlunun derdinin sesini örtmek için yüksek perdeden iftiralarla konuşan sesi duymayın. Ekonominin, günlük dertlerin, kaynamayan tencerelerin, ödenemeyen kiraların konuşulmasını engellemek amaçlı yapılan, üst perdeden hamasetin tepede olduğu kolayca seçilmeyi amaçlayan bir propaganda anlayışını yeniden yaşıyorsunuz. Değiştirin bu düzeni” diye konuştu.

Aslanlar gibi gidip yatmazsam namerdim
Konuşma esnasında AK Parti’nin seçim aracının yoldan geçmesine tepki gösteren İYİ Partilileri uyaran Akşener şöyle konuştu; “Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yuhalamayın, çekin kulağı bırakın. Sen hapishaneye giderken yanında ben vardım. Sen dara düştüğün zaman başka bir siyasi partide olmama rağmen demokrasi adına yanında duran bendim. Televizyonlara çıkıp ‘o benim ne olduğumu iyi bilir’ dedi. Doğru, iyi bilirim. Ne yapacağını söyleyeyim. Biz seçildiğimizde 31 Mart akşamı çıkıp diyecek ki; ‘Aziz milletim, verdiğiniz mesajı aldım.’ İlk iş damat paket olacak. Arkasından bakanlar kurulu değişecek. Şaka gibi Tarım Bakanı var ya, o gidecek. Beni de hapsettirecek. Aslanlar gibi gidip yatmazsam namerdim. Allah rızası için birbirinize düşmeyin. Sonuç itibariyle projesi iyi olanlara oylarınızı vereceksiniz. Ertesi gün yolunuza devam edeceksiniz. Tepedekilere aldırmayın” dedi.
meral aksener

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.