Erzurum Haber

AKP’de parti içi muhalefet başladı

AKP’de parti içi muhalefet başladı
500 Kez
21 Temmuz 2013 - 14:44

Erzurum Milletvekili Recep Akdağ ile AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ilçe gezilerini sürdürdüler.
Geçtiğimiz aylar içerisinde Erzurum’un kuzey ve güney ilçelerine giderek vatandaşların ve esnafın dertlerini dinleyen Akdağ ve beraberindekilerin bugünkü durağı Horasan, Köprüköy ve Pasinler oldu. Gittikleri ilçelerdeki vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ ve AK Parti yönetimi hem esnafın sıkıntı ve taleplerini dinlediler, hem de AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımları anlattılar.
Akdağ ve beraberindekilerin ilk durağı olan Horasan’da esnaf ziyaretlerinin ardından AK Parti Horasan İlçe Başkanlığı ziyaret edildi. Ziyarette son 10 yılda sağlık sisteminde yakalanan başarıdan dolayı vatandaşlar eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a teşekkür ettiler. Bu arada Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nin (MHRS) nasıl işlediğini test etmek amacıyla, Horasan İlçe Başkanı kendi adına dahiliye servisinden randevu talep etti. Yaklaşık bir dakikalık süre içerisinde Çağrı Merkezi’ndeki görevli tarafından Horasan Devlet Hastanesi’nden istenilen randevunun verilmesi üzerine, Recep Akdağ partililer tarafından alkışlandı.
Recep Akdağ ve İl Başkanı Murat Kılıç, Horasan’a bağlı Ardi Köyü’nde oturan Hamza Alper isimli vatandaşın geçtiğimiz gün boğularak hayatını kaybettiği köye giderek, ölen gencin ailesine başsağlığı dileklerini ilettiler. Ardi Köyü’nde ikamet eden ve serinlemek isterken girdiği Aras Nehri’nde boğularak hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hamza Alper’in ailesi ve akrabalarını taziye çadırında ziyaret ederek başsağlığı dileyen heyet buradan Yağan’a geçtiler.
Yağan’da toplanan vatandaşlara hitap eden İl Başkanı Murat Kılıç, AK Parti’ye bugüne kadar verilen desteklerin devam ettiği sürece 2023’e istikrarla giden Türkiye’nin kalkınmadaki hedeflerine hızla ulaşacağını kaydetti. Daha sonra mikrofonu alan Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Gezi Parkı olaylarında oynanmak isteyen oyunlara dikkat çekerek “Millet kendi iradesini başkasına çiğnetmeyeceğini öğretti” dedi. Türkiye’nin 10 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ayaklarının üstünde durabildiğini belirterek, 3 bin doların altında olan milli gelirin kendi iktidarları döneminde 11 bin dolara kadar çıktığını söyledi. Artık Türkiye’de 6 aydan beri şehit haberlerinin gelmediğini, anne ve babaların gözyaşlarının dinmesinin bir takım çevreleri rahatsız ettiğini belirten Akdağ, Hükümet olarak çözüm sürecini devam ettirmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.
Yağan’dan ayrılan Recep Akdağ ve beraberindekileri Pasinler’de Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz ile partililer ve vatandaşlar karşıladı. İlçe girişinde bulunan bir parkta vatandaşlara hitap eden Milletvekilleri Recep Akdağ, Adnan Yılmaz ve İl Başkanı Murat Kılıç, bir zamanlar bütçesinin büyük bölümünü faize veren Türkiye’nin, artık kalkınma yolunda hamle yaptığını ve AK Parti kadrolarıyla ülkenin 2023 hedeflerine hızla ulaşmaya başladığını söylediler.
Eğitimden, sağlığa, tarımdan ulaşıma, hükümetin ekonomide yakaladığı başarılı sonuçlardan, çözüm sürecine varıncaya kadar her alanda halkı ve partilileri bilgilendiren Milletvekilleri Recep Akdağ, Adnan Yılmaz ve İl Başkanı Murat Kılıç, yeni Yerel Yönetimler Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle ilçelere bundan böyle daha iyi hizmetlerin yapılacağını ve Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ilçeleri arzu edilen yatırımlarla hizmete doyuracağını anlattılar. Vatandaşlardan gelen istekleri not alarak takipçisi olacaklarını da kaydeden Akdağ ve beraberindekiler, ilçelerdeki esnafları tek tek dolaşarak sohbet ettiler.
Yapılan ziyaretlerin ramazan ayına denk gelmesinin mutluluk verici olduğunu ve böylesine mukaddes bir ramazan gününde hemşehrileriyle bir arada olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Ramazanı Erzurum’da hemşehrilerimizle birlikte yaşamak ayrı bir güzellik veriyor. Böylesine manevi bir ortamda hemşehrilerimizin hem isteklerini dinledik, hem de bağrından İbrahim Hakkı Hazretleri gibi değerli bir zatı çıkarmış olan Pasinler’deki, Horasan ve Köprüköy’deki hemşehrilerimizle bir araya gelerek sohbet ettik. İnşallah AK Parti İktidarı’nın hizmetleri artarak devam edecek ve bizler de vatandaşlarımızı sık sık ziyaret edeceğiz” dedi.
İlçe ziyaretlerini tamamlayarak Erzurum’a dönen Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, İl Başkanı Murat Kılıç ile beraberindekiler Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçtiler. Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı Çankaya ve hastane yöneticileri tarafından karşılanan Akdağ ve heyeti hastane çalışanlarıyla birlikte iftar yemeğinde buluştular. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yemekhanesindeki yemeğe Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız da katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Şenkaya’da esnaf ziyaretinde bulundu.
Küçükler, ilçede ilk olarak Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan’ı makamında ziyaret etti.
Özcan, “İlçemize gelişinizle bizleri manevi yönden desteklediniz. Artık Büyükşehir Kanunundan dolayı daha yakın olacağımızı düşünüyoruz. Şenkaya’da alt belediye olarak Erzurum’un her zaman bir parçasıydı. Bu sefer daha bir bütünleşeceğini düşünüyorum. Belediye kanunun hizmetten daha çok bizleri biraz daha yakınlaştıracağına inanıyorum. Çünkü belediyemiz sosyal belediyecilik oldu.” dedi.
Küçükler’de, “Büyükşehir yasasıyla birlikte artık il sınırının tamamı Büyükşehir sınırı oluyor. Artık sadece bir gönül bağıyla beraber olmak bir araya gelmek değil, artık bundan sonra çalışmalarımızı birlikte yürütmek mecburiyetindeyiz. Bizde ilçe gezilerimizi devam ettiriyoruz. Şenkaya ilçemiz önemli bir ilçe, güzel bir ilçe, inanılmaz bir coğrafyası olan, ormanı olan, Erzurum’un orman açısından en önemli olan ilçesi. Artık Büyükşehir yasasıyla birçok temel sorun. Bir çok altyapı Büyükşehir’e geçiyor. İlçe belediyelerimiz daha çok sosyal kültürel ve daha çok vatandaşı birebir ilgilendiren, kaldırımıyla, sokağıyla ilgilenecek. Temel büyük sorunlar artık Büyükşehir eliyle giderilecek. Bu yasa önemli bir yasa . Türk idare sisteminde devrim niteliğinde bir yasa. Erzurum’umuz içinde 25.350 kilometrekarelik bir şehir olan Erzurum’umuz için bu yasa inanılmaz artı katkılar getirecek. İnsanımıza, bölge insanımıza faydalar getirecek. Ben Şenkaya’da olmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah bu çalışmalarımız buradaki eksiklikleri de bu vesileyle hissedip biran önce yapabileceklerimizi planlayıp Şenkaya Belediyemizle birlikte daha güzel hizmetleri bu insanımıza, bölge insanımıza getirmiş oluruz.” diye konuştu.
Küçükler, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Şenkaya AK Parti İlçe Başkanı Yavuz Bedir, İl Genel Meclis Üyesi Memet Adak ve beraberindeki heyetle birlikte ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Esnaf ziyaretinin ardından Şenkaya Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Hüseyin Köycü Kıraathanesi Çay Bahçesinde Küçükler ilçe halkı ile bir araya geldi. Burada ilçe halkı ile sohbet ederek halkın isteklerini ve sorunlarını dinledi.
Şenkaya İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Orta Okulu Yemek Hanesinde İlçe Halkı ile birlikte iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğinin ardından Erzurum Büyükşehir belediyesinin düzenlemiş olduğu ramazan etkinliklerine katıldı. Ramazan etkinliklerine Şenkaya İlçe halkından büyük bir ilgi vardı. Etkinlik gösterilerinde ilçe halkı gönüllerince eğlendiler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.