Erzurum Haber

Akkaya sabırları zorluyor

Akkaya sabırları zorluyor
1.103 Kez
15 Ocak 2013 - 15:00

Show TV ‘nin‘Bugün ne giysem’ programının sunucusu Hakan Akkaya’nın Star TV’de yayınlanan bir programa konuk olduğunu ve burada kendisine önce küfür edildiğini sonra özür dilendiğini söylemesi büyük tepki gördü. EBİRDER Başkanı Osman Nuri Toraman,  Hakan Akkaya’ya ne küfür ettiklerini ne de özür dilediklerini söyledi. Toraman,  ‘Hakan Akkaya milyonların gözü önünde yalan söylüyor’ dedi.

Bir süre önce Show TV’de yayınlanan ‘Bugün ne giysem?’ adlı programda bir bayan yarışmacıya ‘Buraya Nene hatun gibi gelemezsin’ diye çıkışmış ve sonrasında çeşitli çevreler ve sivil toplum kuruluşları tepki göstermişti. Ayrıca kısa adı ERBİRDER olan Erzurumlular Birleşim Derneği üyeleri Show TV önünde toplanmış ve basın açıklaması yaparak siyah çelenk bırakmıştı. Daha sonra Star TV’de bir programa katılan Hakan Akkaya, burada kendisine önce küfür edildiğini sonra özür twitleri atıldığını ileri sürdü. Bunun üzerine bir açıklama yapan EBİRDER Başkanı Osman Nuri Toraman, ne küfür olayının yaşandığını ne de özür dilediklerini belirtti. Toraman şunları söyledi:

‘11.01.2013 cuma günü Hakan Akkaya Star TV’de Alişan & Sevcan Show’da; “İstanbul Erzurum Dernek Başkanı bana küfür twitleeri attı, suç duyurusunda bulunduk, sonrasında korkup özür twitleri atmaya başladı” diyerek şahsımı hedef alan açıklamalar yapmıştır.
Erzurum’u temsil eden birinin küfür etmesi mümkün değildir. Birazcık utanması olan bir insan milyonların güzünün içine baka baka bu yalanları söylemez. Söylediklerinin tamamı külliyen yalandır. Küfür etmem ve sonrasında özür twitleri atmam, kesinlikle söz konusu değildir. Tüm bu yazışmaların çıktıları elimde, 3 resim paylaşıyorum sizlerle. Ayrıca Akkaya’nın jüri üyeliği yaptığı programda 3.olan hanımefendinin açıklamalarını içeren bir resim paylaşıyorum.
Kime hangi tarihte ne yazmışım belli. Nene hatun olayı medyaya düşünce kendisine sormuşum. Cevap beklerken hakaret etmiş. Bizde Erzurum ve Erzurumlu’nun hak, menfaat, onur, şeref ve milli değerlerini savunup korumak adına Show TV önüne gitmişiz.
Bu türden dava, suç duyurusu vs. şeylerden korkan adam bu eylemleri yapar mı..?
Şimdi bekliyorum. Benim küfür yada özür twitlerimi ispatlasın. Ayrıca; Star TV’den söylenen  bu sözlere cevap hakkı istedim. Şimdi gelecek cevabı bekliyorum. ‘

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.