Erzurum Haber

Akçayır:Erzurum tek sevdam

Akçayır:Erzurum tek sevdam
429 Kez
16 Mart 2013 - 13:05

Türk Halk Müziğinin Prensi Nurullah Akçayır, 94.6 frekansında yayın yapan Erzurum Polis Radyosu’na konuk oldu. Ünlü sanatçının yer aldığı program Başkent vasıtasıyla ulusal yayına dönüştürüldü.

Cengiz DURULAR / ERZURUM

Şehrin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunan Erzurum Polis Radyosu, birbirinden farklı konu ve konuklarla kentin radyo dünyasına renk katıyor. Erzurum İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız’ın katkılarıyla yeniden modernize edilen 94.6 frekansındaki Erzurum Polis Radyosu, her hafta hazırlanan canlı yayınlarla ülke ve kent gündemini değerlendiriyor. Üçüncü sınıf emniyet müdürü Fatih Terzi’nin yönetimindeki Erzurum’un gözde radyosunun bu haftaki konukları arasında Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Nurullah Akçayır da vardı. Şehrin yetiştirdiği önemli sanatçılardan biri olan Akçayır’ın bulunduğu program Ankara yayınıyla tüm ulusa aktarıldı. Usta radyo spikeri ve aynı zamanda polis memuru olan Enes Okumuş’un sorularını içtenlikle yanıtlayan sanatçı, kendisi hakkında bilinmeyenleri Erzurum Polis Radyosu’nda hayranlarına anlattı. Radyo Günleri ile Türk Halk Müziği severlerin gönlünde yeniden taht kuran sanatçı, Erzurum Polis Radyosu’na katılmaktan ötürü mutlu olduğunu söyledi. Akçayır, “Polis Radyosu’nda olmak, özellikle Erzurum’da böyle bir hizmetin varlığını hissetmek benim için haklı bir onur vesilesidir. Burada olmaktan çok mutluyum. Erzurum için güzel oldu Polis Radyosu…” dedi.

“Erzurum tek sevdamdır”

Nurullah Akçayır, uzun süren sanat yaşamında ilke edindiği en temel prensibi “Erzurum  Sevdası” olarak yorumladı. “Erzurumlu olmak ayrıcalıktır” diyen Sanatçı, “Ben hemşerilerimi çok  seviyorum. Erzurumlu olmak bir ayrıcalıktır. Ama bu ayrımcılık değildir. Çünkü cennet vatanımız Türkiye’nin her köşesi en az Erzurum kadar bizim için kutsaldır. Ben çok popüler olsun diye bir şey yapmıyorum. Benimkisi bir sevda ve rüzgardır. O sevda ve rüzgarı hissettirmeye çalışıyorum elimden geldiği kadar… Bizdeki Erzurum sevdasıdır. Bu memlekette doğup büyümenin bu memleketten çıkmanın bir ahte vefası olarak sanatımı icra ediyorum. Radyo Günleri Erzurum olarak TRT’den her perşembe saat 15’te canlı olarak gerçekleştirdiğimiz yayınımızı Erzurum’a kazandırılmış bir piar olarak düşünüyoruz. Bizim tek sevdamız Erzurum’dur. Doğup büyüdüğüm şehrim için sanatımı icra ederek Dadaşların kültür hayatına küçük bir katkıda bulunuyorsam ne mutlu bana…” diye konuştu.

Yeni albüm çalışmaları

Sanatçı Nurullah Akçayır, yeni albüm çalışmalarına iki ay sonra kaldığı yerden devam edeceğini bildirdi. Akçayır, “Yeni bir albüm çalışması var. İki ay sonra enerjimi toplayıp albüm çalışmasına nasip olursa devam edeceğim. Yoğun programlar nedeniyle çalışmaya ara verdim. Erzurum’da gerçekleştirdiğimiz programa çok yoğun bir mesai harcıyorum. Sevenlerime dop dolu bomba gibi bir albüm armağan edeceğim. İnşallah halk müziği severlere güzel bir albüm hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.