Erzurum Haber

AĞRI İL KONGRESİNDE KONUŞTU

AĞRI İL KONGRESİNDE KONUŞTU
3.397 Kez
25 Şubat 2021 - 14:46

Erzurum/zirve2000 AK Parti Ağrı 7. Olağan İl Kongresi’ne katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, HDP’ye yüklendi. İsim vermeden HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir’i eleştiren Taşkesenlioğlu Ban, “Ağrı’dan bir kadın milletvekili gönderdiniz, ‘Git Mecliste hakkımızı ara’ dediniz. Ama sizin oylarınızla seçilmiş olan kadın, hakkınızı Kandil’de aramaya gitti” dedi.

Sevda Güneş İncesu/Pusula

15 Temmuz çok amaçlı kapalı spor salonunda düzenlenen AK Parti Ağrı 7. Olağan İl Kongresi’ne Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve parti teşkilatları katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans ile katıldığı kongrede, Abbas Aydın İl Başkanlığı görevi Halil Özyolcu’ya devretti.

Özhaseki CHP’ye yüklendi

Kongrede yaptığı konuşmada terör örgütleri ve muhalefet partilerini eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’deki terör örgütlerinin tamamının dışarıdan desteklendiğini ve milletin kardeşliğine kurşun sıktığını belirterek terörle en sert şekilde mücadele ederek onları temizlemeye güçlerinin yettiğini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütün dünyasının Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve AK Parti karşıtlığı üzerine kurulu olduğunu söyleyen Özhaseki, “Doğrusu AK Parti’yi iktidardan gönderebilmek adına söylemediği yalanı bırakmıyor. Her gün yalanı da mubah görerek hayatını devam ettiriyor. Karşımızda ne yazık ki böyle bir ana muhalefet var. Bir taraftan da PKK’ya arka çıkmaya devam ediyor. 13 tane kardeşimiz şehit edildi, içimiz yandı. Kimdi o yavrular? Sizin, bizim ve çevremizdeki herkesin evlatları. Bir gün olsun ne HDP’lilerden ne onlardan (CHP) ‘Kahrolsun PKK, Allah belasını versin bu lanet örgütün.’ diye bir söz duymadık. Bu elbette bizim içimizi acıtır. Utanmadan ‘Bu işin sorumlusu RecepTayyip Erdoğan’dır’ demeye başladılar”  ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi aşağı çekmeye çalışıyorlar

Daha sonra partililere seslenen AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, 19 yıldır ülkeye her alanda hizmet ettiklerini belirtti.

“ Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile davası hak olanın yardımcısı Hak’tır, Hak olan davada zafer muhakkaktır anlayışı ile 19 yıldır Ağrı’dan Edirne’ye, Erzurum’dan Trabzon’a varıncaya kadar Türkiye’yi ilmek ilmek dokuduklarını hatırlatan Taşkesenlioğlu Ban, “ Ulaştırmadan eğitime, sağlıktan adalete varıncaya kadar onlarca hizmetle karşılaştık. Ancak biz bunları yaparken gerek içimizdekiler gerek dışımızdakiler Türkiye’yi aşağı çekmek için çalıştılar” dedi.

HDP’ye ‘artık yeter’ diyecek misiniz?

 PKK Terör Örgütü ve HDP’nin  nifak tohumları ekmekten başka bir şey yapmadıklarını ifade eden Taşkesenlioğlu Ban, “Biz PKK’nın soktuğu nifaka edi bese (artık yeter) diyerek, AK Parti ile yolumuza devam ettik. 2021 yılında da inşallah nice başarılara imza atacaksınız. Burada sadece sevgili hanım kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum. Ağrı’dan bir kadın milletvekili gönderdiniz. Git mecliste hakkımızı ara dediniz. Ama sizin oylarınızla seçilmiş olan kadın hakkınızı Kandil’de aramaya gitti. 13 insanımızı şehit etmeye gittiler. Ve inanıyorum ki sizlerin desteği ile bizler, o 13 insanımızı şehit edenleri adaletin önünde hesap verecek hale getireceğiz Allah’ın izniyle” diye konuştu.

Taşkesenlioğlu Ban,“Gideceğimiz yol çok. Bu yolun en önemli mihenk taşı 2023 seçimleri olacaktır. Ağrı, senden sadece şunu duymak istiyorum. Ahmed-i Hani’nin torunu olduğunu 2023’te gümbür gümbür, Türkiye’nin istikbali için, PKK’ya ‘edi bese’ diyecek misiniz? Sizler İshakpaşa Sarayı’ndan aldığınız güçle, Ağrı Dağı kadar büyük olan vicdanınızla 2023 yılında inşallah burada bir destan yazacaksınız. Görevi devralacak başkanımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum, görevi devredecek başkanımızdan da Allah razı olsun diyorum. 2023 zaferini bu salonda coşkuyla kutlayacağımız güne kadar hepinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Döktükleri kanın hesabını misliyle soruyoruz

Ardahan ile birlikte Ağrı İl Kongresine telekonferans ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin her bir bölgesine hizmet etme gayretinde olduklarını söyledi.

Başkan Erdoğan, bugün Türkiye’nin batısında ne varsa doğusunda aynısının, güneyinde ne varsa kuzeyinde de aynısının var olduğunu ifade etti. Ankara ve İstanbul’da yaşayanlar hangi imkanlara sahipse Hatay, Diyarbakır, Bolu, Ardahan ve Ağrı’daki vatandaşların da aynı imkanlara kavuştuğunu dile getiren Erdoğan, “Benim Diyarbakırlı kardeşim sağlık hizmeti için, Ardahanlı, Ağrılı genç kardeşlerim üniversite eğitimi için, Hataylı, Bolulu vatandaşlarım istihdam için başka illere gitmek zorunda kalmıyor. Bu hizmetlerin hemen hepsine kimi zaman çok daha kaliteli bir şekilde kendi şehrinde ulaşabiliyor. Varsa bir eksik onları da süratle gidermeye çalışıyoruz. Ülkemizin enerjisi ve kaynaklarını tüketen sorunlar ortadan kalktıkça inşallah hedeflerimize doğru daha hızlı yol alacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Terörle mücadele alanında son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında atılan adımların olumlu neticelerinin görülmeye başlandığına işaret eden Erdoğan, “Milletimizin birliğine, beraberliğine kasteden alçaklara döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz. Nereye saklanırsa saklansınlar, kendilerini güvende hissettikleri yerlerde bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz.” dedi.

Gerek operasyonlar gerekse alınan tedbirler sayesinde hem örgüte katılanların sayısında hem de terör örgütünün eylem kapasitesinde çok ciddi düşüş yaşandığını belirten Erdoğan, bölücü örgüt zemin kaybettikçe, Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye’nin tamamında huzur ve güven ikliminin güçlendiğinin altını çizdi.

Erdoğan, bir dönem eli kanlı canilerin cirit attığı dağlarda artık yerli ve yabancı turistlerin gezdiğini dile getirerek terör örgütünün tehditleri, saldırıları, işçi katliamları dolayısıyla yavaş ilerleyen yatırımların yeniden ivme kazandığını anlattı.

Bölücü örgütün ve siyasi uzantılarının uzun yıllar istismar ettiği konuların hemen hemen tamamının reformlar sayesinde çözüme kavuşturulduğunu aktaran Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine, iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça, terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağımıza inanıyorum. Bu konuda Diyarbakır teşkilatımız başta olmak üzere, bölgedeki dava arkadaşlarımın tamamından özel çaba bekliyorum. Biz, doğruları milletimize daha fazla ulaştırırsak, bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının yalan balonları o derece hızlı sönecektir. Biz, sahadaki mevcudiyetimizi güçlü tutarsak, bölücü örgüt ve uzantıları milletimizin üzerinde baskı kuramayacaktır.”

Kongrelerin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, kongrelerde görev üstleneceklere başarılar temenni etti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.