Erzurum Haber

AĞRI, ÇEMCE DAĞI SORUMLUSU

AĞRI, ÇEMCE DAĞI SORUMLUSU
503 Kez
15 Temmuz 2013 - 15:10

Cem BAKIRCI’NIN ÖZEL HABERİ

 

PKK’NIN AĞRI, ÇEMCE DAĞI SORUMLUSUNA

ERZURUM’DA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET, 374 YIL HAPİS

 

TERÖR örgütü PKK’nın Kars Çemçe ve Ağrı Tendürek Dağı sorumlusu ‘Çem’ kod adlı Vedat Erkmen, tutuklu yargılandığı Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde katıldığı 28 eylem suçundan 374 yıl, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm edildi. PKK’lı Erkmen, 34 Bin TL adli para cezasına da çarptırıldı.

OTOMOBİL İLE KAÇARKEN YAKALANMIŞTI

PKK’lı Vedat Erkmen,  3 Temmuz 2012 tarihinde polisin sıcak tabibinden kaçarken otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu ağır yaralı olarak ele geçirilen PKK’nın Kars Çemçe, Ağrı Tendürek Dağı sorumlusu ‘Çem’ kod adlı Vedat Erkmen hakkında Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde örgüt adına yol keserek araç yakma eylemleri ile il gili  para ve değerli ziynet eşyaları gasp edilen 22 vatandaş müşteki olarak gösterilmişti.

ASKERİ BİRLİKLERE ROKETATARLI SALDIRI EYLEMLERİ

PKK’nın dağ kadrosuna 2003 yılında katılarak, 2008 yılına kadar Kuzey Irak ve İran kamplarında siyasi ve silahlı eğitim gören, uzun yıllar örgüt yöneticiliği yapan ve Erzurum’un Karayazı ilçesinden Kars Çemçe Dağı’na gitmek için 3 Temmuz 2012 günü Servet K.’nın kullandığı 25 .. 312 plakalı otomobile binerek polisin sıcak takibinden kaçmak isteyen ‘Çem’ kod Vedat Erkmen, Karayazı Yücelik köyü mevkisinde aracın yoldan çıkarak takla atması sonucu 18 yaşından küçük ‘Brüsk’ kod adlı Ahmet A. ile ağır yaralı olarak yakalanmıştı.

BOMBACI PKK’LININ EYLEMLERİ

Örgüt üyeleri ile birlikte 23 Haziran 2006 günü Karayazı-Tutak karayolunun 2. kilometresinde Özel Hareket Tim araçlarının geçişi sırasında yolun sol tarafında bombalı patlayıcı düzeneğini patlattığı, Karayazı Elmalı İlçe Jandarma Komutanlığı’na taciz ateşi ile birlikte 5 ayrı eyleme katıldı.

374 YIL, AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA MAHKÛM EDİLDİ

Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu gün görülen karar duruşmasında ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak, tehlikeli maddeleri izinsiz olarak taşımak, cebir, şiddet, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli yağma’ suçlarından TCK’nın 302-1 maddesi kapsamında ağırlaştırılmış müebbet, 347 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Vedat Erkmen’i 34 Bin TL adli para cezasına da çarptırdı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.