Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Adaylık konusu Bakan Kılıç’a bağlı

Adaylık konusu Bakan Kılıç’a bağlı
05 Ağustos 2013 - 11:22

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi’nin istifasından sonra Atletizm Federasyonu başkanlığı için arayışlar başladı. İlk akla gelen isimlerden biri ise eski milli atletlerden Erzurum GHSİM Müdürü Fatih Çintimar oldu. Çintimar, “Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç, genel müdürümüz ve atletizm camiası sıcak bakarsa aday olurum” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Mehmet Terzi’nin istifasının ardından Atletizm Federasyonu’na kim başkan olacak sorusu sorulmaya başladı. Atletizm Federasyonu’nda Mehmet Terzi’nin istifasıyla boşalan başkanlık koltuğu için iki aday öne çıktı; mevcut yönetimde de yer alan İBB Spor AŞ Genel Müdür Yardımcısı Selim Terzi ve Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar’ın isimleri yeni Federasyon Başkanı olarak öne çıkıyor. Federasyon Başkanlığı için adaylığı gündeme gelen Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, şu an için federasyon başkanlığını için adaylığının söz konusu olmadığını belirterek,

Ancak bakanlık ve genel müdürlüğün izin vermesi halinde aday olabileceğini söyledi.

Adaylık konusu Bakan Kılıç’a bağlı

Erzurum GHSİM Müdürü Fatih Çintimar,  Türkiye Atletizm Federasyonu’na başkan adayı olup olmama konusunda  Bakan Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a bağlı olduğunu belirterek, “Sayın Bakanımız Suat Kılıç ile Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ‘Evet’ derse, Atletizm camiası da isterse aday olabilirim. Onun dışında şu anda adaylım söz konusu değil” dedi. Mehmet Terzi’nin istifasından sonra atletizm camiasından bir çok insanın Erzurum GHSİM Müdürü Fatih Çintimar’a aday olması için istekte bulunduğu da öğrenildi.  Atletizm otoritelerinin, Çintimar’a, “İçimizden çıkmış birisin. Bu anlamda size güveniyoruz. Siz Atletizm Federasyonu için biçilmiş bir kaftansınız” dediği öğrenildi.

Buz hokeyi tecrübesi de var

Türkiye  Atletizm Federasyonu Başkanlığı için ismi geçen Çintimar, daha öncede Buz Hokeyi Federasyonu Başkanlığı yaptı. Yaklaşık 8 ay Buz Hokeyi Federasyonu Başkanlığı yapan Çintimar, yönetimi ile birlikte başarılı çalışmalara imza atmıştı. Hokeycilerin deplasmanlara uçakla gitmesini sağlayan çintimar, Ali Şen gibi Türk Futbolu’nun en önde gelen isimlerinden birini de Buz Hokeyi Federasyonu  onursal başkanı yapmıştı. Milli sporcu adaylarına bir çok kez kamp imkanı sağlayan Çintimar ve  ekibinin oluşturduğu Buz Hokeyi Milli takımı,  Erzurum’da şampiyon olarak klasman yükselmişti. Buz Hokeyci olmamasına rağmen federasyon başkanı olarak başarı ile görev yapan Çintimar,  Bakan Kılıç’ın talimatı ile Buz Hokeyi Federasyonu başkanlığına yeniden talip olmamıştı. Çintimar’ın eski bir milli atlet olması kendisini  Atletizm Federasyonu Başkan Adaylığı konusunda avantajlı kılıyor.

Atletizm federasyonunda istifalar peş peşe geldi
Türk atletizminde 2013 yılında doruk noktasına ulaşan doping skandalları; Atletizm Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or ve Genel Sekreter Nihat Doker’in ardından, Başkan Mehmet Terzi’yi de koltuğundan etti.
Özellikle medyadan gelen yoğun eleştirilere daha fazla dayanamayan Terzi, önceki gün  görevi bıraktığını açıklamıştı.  Terzi’den boşalan koltuk için yarış başlarken, Yönetmelik gereği Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak, kendi aralarından geçici bir başkan seçecek ve 2 ay içerisinde de olağanüstü genel kurul toplantısı yapılacak.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.