Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Acelesi olan başka ile gidiyor

Acelesi olan başka ile gidiyor
129 Kez
30 Temmuz 2021 - 15:58

Erzurum/zirve2000 Pandeminin ilk döneminde ötelenen araç muayene işlemlerinin yeniden başlatılması ve tatil dönemine girilmesi ile araç muayene istasyonlarında ciddi yoğunluk yaşanıyor. Tek istasyonun hizmet verdiği Erzurum’da yoğunluk nedeni sistem bir hafta ileriye randevu verirken, acelesi olan vatandaşlar randevularını Bayburt gibi yakın illerden almak zorunda kalıyorlar.

Cihat İncesu/Pusula

Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK’ün Erzurum istasyonunda yaşanan yoğunluk nedeni ile araç sahipleri çevre illerden randevu almak zorunda kalıyor.

Pandeminin ilk döneminde ötelenen araç muayene işlemlerinin başlatılmasına tatil dönemi de eklenince istasyonlarda yoğunluk yaşanıyor. Randevularını yakın tarihe alan şanslı vatandaşlar, araçlarının muayenesini yaptırmak için sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturuyor.

Randevu bir hafta sonrası

Araç muayenesi yaptıracak vatandaşlara TÜVTÜRK’ün resmi sitesi bir hafta sonrasına randevu verebiliyor. Yakın tarihe randevu alamayan sürücüler ise çareyi Bayburt gibi yakın illerde arıyor. Araç sahipleri, sorunun Erzurum’da tek istasyonun hizmet vermesinden kaynaklandığını belirtirken, istasyon yetkilileri mevcut alt yapının trafiğe kayıtlı araç sayısını karşılayacak seviyede olduğunu, yoğunluğun vatandaşın yalnızca yaz aylarında seyahate çıkarken muayene yaptırmak istemesinden kaynaklandığını savunuyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Iğdır, Kars ve Muş’ta bir istasyon hizmet verirken, Van ve Hakkari’de 2 Araç Muayene İstasyonu bulunuyor. Sivas’ta 3 Karadeniz Bölgesinde Rize, Ordu ve Trabzon’da 2’şer istasyon vatandaşa hizmet veriyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.