Erzurum Haber

800 kursiyer belge aldı

800 kursiyer belge aldı
513 Kez
29 Mayıs 2014 - 17:58

2013-2014 eğitim öğretim yılında Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezindeki kursları başarı ile bitiren 800 kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Sertifika törenine Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, kurs öğretmenleri ile kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.
Sertifika törenin de kısa bir konuşma yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ikinci defa düzenlediklerini belirterek, “ İsterdik ki sergi açılışı ile birlikte sertifika törenini yapalım. Bildiğiniz gibi Salı günü yaptığımız sergi açılışın da hava koşulları nedeniyle sertifika törenini iptal etmek zorun da kaldık. Bugün ise kursiyerlerimizin sertifika töreni için bir kere daha birlikte olduk. Katılımızdan dolayı kursiyerlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Halk Eğitim Müdürlüğü’ne, Müftülüğümüze, hocalarımıza, Recep Tayip Erdoğan Kültür Merkezimizden sorumlu Başkan Yardımcımız Muzaffer Taşyürek’e merkezimizin sorumlu müdürü Muhammet Karslı’ya ve görevli olan bütün arkadaşlarımıza ve ilçemiz de kurslara katılan bütün bayanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Recep Tayip Erdoğan Kültür Merkezimiz de ilk etapta 22 dalda kurs açtık. Bu kurslarımıza bin 462 kayıt yapılırken bin 111 kursiyerimiz kurslara devam etti. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün onaylı 800 kursiyerimize sertifika vermenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Verilen bu sertifikalar bazı kursiyerlerimiz için istihdam kapısı açacaktır. Bazı kursiyerlerimizin hayatına yön verecektir. Çünkü verilen sertifika resmi bir belge niteliği taşıyor. Bütün kursiyer arkadaşlarımızın başarılarının devam etmesini diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verilerken Kültür Merkezin de eğitim gören küçükler, yıldızlar ve büyükler bar ekibi sergiledikleri performansı beğeni ile izlendi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.