Erzurum Haber

75 terörist öldürüldü

75 terörist öldürüldü
512 Kez
14 Eylül 2012 - 11:00

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 08-14 Eylül tarihleri arasında asker, polis, özel harekat ve geçici köy korucuları tarafından oluşan birlikler tarafından yapılan operasyonlarda 4 askeri personel şehit oldu, 75 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların devam ettiği belirtiliyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bir süredir çatışmaların devam ettiği Şemdinli’de terör örgütü PKK’ya karşı 7 taburun katıldığı son yılların en kapsamlı operasyonunu bir süre yönetip izledi.

Salı günü Malatya’ya giden Orgeneral Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, 2. Ordu Karargâhı’nda diğer üst düzey komutanlarla bölgede kış koşulları başlamadan PKK’ya karşı yapılacak sonbahar temizliğinin harekat planını belirledi. Yaklaşık 5 bin askerin olduğu 7 taburla harekât başlatıldı. Harekâta “bordo bereliler” olarak bilinen Özel Kuvvetler, Jandarma Özel Harekât ve Hakkâri Dağ Komando Tugayı’ndan güçler de katıldı. Hatırlanacağı gibi Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Milletvekili Yalçın Akdoğan da YAŞ’ta alınan kararlar doğrultusunda bölgeye terörle mücadelede tecrübeli komutanların gönderildiğini söylemişti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.