Erzurum Haber

7 Haziran Erzurum’un dönüm noktası

7 Haziran Erzurum’un dönüm noktası
800 Kez
16 Nisan 2015 - 14:42

Erzurum/zirve2000 MHP Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Mc Carty ABD’sinde bir zamanlar yaşanan ‘cadı avı’nın şimdi Türkiye’de yaşandığını belirterek, iktidara gelmeleri halinde ülkede cadı avına son vereceklerini ve kardeşlik hukukunu tesis edeceklerini belirtti.
MHP Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Mc Carty ABD’sinde bir zamanlar yaşanan ‘cadı avı’nın şimdi Türkiye’de yaşandığını belirterek, iktidara gelmeleri halinde ülkede cadı avına son vereceklerini ve kardeşlik hukukunu tesis edeceklerini söyledi.
MHP milletvekili adayları Kamil Aydın, Ertürk Çimen, Zekai Kaya, Seyfullah Hızarcı, Ömer Durur ve Gökhan Aslan, seçim ziyaretlerini devam ettiriyor. Milletvekili adayları, 7 Haziran seçimlerinde iktidar partisi olarak TBMM’ye gireceklerini belirttiler. AK Parti iktidarı döneminde toplumun kutuplaştırıldığını ifade eden Milletvekili adayı Prof. Aydın, “AKP iktidarı, nefret söylemleri ile toplumu kutuplara ayırdı. Birlik, beraberlik hukukumuz, manevi yapımız dinamitlendi. Soğuk savaş döneminin ABD’sinde olduğu gibi cadı avı başlatıldı. MC Carty dönemini geçirmekteyiz. MHP olarak bu korku imparatorluğunu kıracağız.” dedi.
7 Haziran seçimlerinde MHP’nin Erzurum’dan Meclis’e 6 milletvekili göndereceğine inandığını belirten Aydın, “Erzurumlu seçimlerde MHP diyecek. Erzurum’un ekonomisi kötü, işsizlik zirvede. Erzurum MHP iktidarı ile abad olacak. Erzurum bizimle yürüyecek. Çünkü biz şehrin makus talihini kıracağız.” diye konuştu.
“BİR TANE ASLAN YÜREKLİ VARDI O DA İNGİLTERE KRALIYDI”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, eski içişleri bakanı ve AK Parti birinci sıra milletvekili adayı Efkan Ala için şehirdeki bilbordlara astırdığı, “Erzurum’un yürekli insanı’ reklamına da tepki gösteren Kamil Aydın, “Bu adamın yürekliliği noktasında kamuoyunda karşılığı var mı? Erzurum’a zararı olmaktan başka bir şeyi olmayan bir bürokrat. Yüreksizliğin sembolü, Ala’nın yaptıkları ortada. Benim bildiğim bir tane aslan yürekli vardı o da İngiliz kralı Richard’tı.” dedi.
PUSULA’YA ZİYARET
Hafta sonu coşkulu bir törenle partililer tarafından karşılanan MHP Milletvekili adayları, önceki gün Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret ederek centilmenlik örneği göstermişlerdi. Kamuoyunda ‘listelere tepki var’ dedikodularına karşı ziyaretlerini hep birlikte yapan MHP’li adaylar, Pusula Gazetesi’nde önemli açıklamalar yaptılar.
Seçimlerin demokratik bir ortamda, barış ve hoşgörü içerisinde geçmesi temennisinde bulunan MHP Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, ülkenin gergin atmosferinin bir an önce ortadan kalkması gerektiğini söyledi. MHP’nin ikinci sıra adayı Ertürk Çimen ise, “Derdimiz yalnızca ülkemize ve şehrimize hizmet etmek. Bizler bu davaya gönül vermiş insanlarız, listenin neresinde olursak olalım tavrımız ve duruşumuz değişmez” dedi.
Listelerin açıklanmasından sonra ‘yerini beğenmedi’ dedikodularının hedefi olan MHP eski İl Başkanı Zekai Kaya ise açık ve net konuştu. Kaya, “ Dava arkadaşlarımın hizmetkârı olmaktan onur ve şeref duyuyorum. Ben sağ omzuma Kamil Hocamızı alıyorum, sol omzuma Ertürk Ağabeyimizi alıyorum, diğer kardeşlerimizi de kucaklıyorum. Eğer yere düşürürsem namus bana ar olsun” diye konuştu.
KAMU-SEN’E ZİYARET
MHP Erzurum Milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın, Ertürk Çimen, Zekai Kaya, Seyfullah Hızarcı, Ömer Durur ve Gökhan Arslan ile İl Başkanı Ahmet Anatepe, seçim ziyaretlerini sürdürüyor. MHP’li adaylar son olarak Erzurum KAMUSEN İl Temsilcisi Müfit Bayraktar ve yönetim kurulunu da ziyaret etti.
Ziyarette konuşan MHP adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, 7 Haziran seçimlerine çok iddialı ve inançlı hazırlandıklarını belirterek, “Böylesine kalabalık bir toplulukla bizi karşılamanız inancımızı iyice artırmıştır. 7 Haziran’a kadar çok yoğun bir kampanya süreci yaşacağız. Listemizdeki isimleri başkaları gibi tanıtmaya, izah etmeye gerek yok. Hepsi bu memleketin insanları ve bu şehirde birlikte nefes aldığınız kişiler. 7 Haziran hem ülkemiz hem de Erzurum için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.