Erzurum Haber

62 takım mücadele etti

62 takım mücadele etti
460 Kez
21 Nisan 2015 - 15:18

Erzurum/zirve2000 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, göreve geldiği günden beri dile getirilen “değişim”, her alanda olduğu gibi sporda da yaşanıyor.
Kent Meydanı olarak dizayn edilen Havuzbaşı Meydanı, yine sıra dışı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ve iştirak şirketlerinden Erzurum Spor A.Ş.’nin ev sahipliğinde, sıra dışı sokak futbolu turnuvası Red Bull Winning5 2015 sezonunda, Bursa, Konya, Samsun ve Trabzon’un ardından, beşinci il elemeleri Erzurum’da yapıldı.
Türkiye’deki yaygın sokak futbolu kültürünü turnuva heyecanıyla buluşturan etkinliğin ikinci yılında futbol kültürünün etkili olduğu 6 Anadolu kenti seçildi. Futbolu yeniden sokağa indiren etkinlikte, 6 ilde kıran kırana mücadeleler sergileniyor.
62 takımın mücadele ettiği elemelerde tezahüratlarıyla seyirciler de sokak futbolcularına eşlik ettiler. Kıran kırana geçen maçlarda sokak futbolunun Erzurum şampiyonları olan iki takım finallere katılmaya hak kazandı.
Halkın yoğun katılımının yaşandığı turnuva için, desteklerinden dolayı başta Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve tüm Belediye yetkililerine teşekkürlerini sunan organizasyon yetkilileri, sportif etkinlikler başta olmak üzere Redbull olarak Erzurum’da yine ses getirecek aktivitelerde bulunacaklarını ifade ettiler.
Erzurum’dan sonra elemeler hafta sonu Adana’da gerçekleştirilecek. 2015 elemelerinin ardından büyük final, 26 Nisan pazar günü, yine Adana’da yapılacak.
Beşe beş sokak futbolunun oynandığı Red Bull Winning5’ta centilmenlik dışında kural yok. Gol yiyen takımdan bir oyuncu çıkıyor. Eksik kalan takım artan baskı altında maça devam ediyor. Takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.