Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

60 öğrenciye izcilik eğitimi veriliyor

60 öğrenciye izcilik eğitimi veriliyor
27 Ağustos 2013 - 11:10

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri tarafından ‘çocukların gelişimine destek ‘ projesi kapsamında 60 öğrenciye izcilik eğitimi veriliyor

İHA

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri tarafından ‘Çocukların Gelişimine Destek ‘ projesi kapsamında 60 öğrenciye izcilik eğitimi veriliyor.
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polis Büro Amirliği bünyesinde oluşturulan Polis Gücüspor Kulübü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu’nun desteğiyle 3 günlük bir kamp kurularak 60 öğrenciye izcilik eğitimi veriliyor. 3 günlük izcilik eğitiminde öğrenciler kulübün belirlediği kamp alanında çeşitli aktiviteler yaparak hem eğitim alıyorlar hem de doyasıya eğleniyorlar. İzcilik kampında öğrenciler doğa yaşamında nasıl yaşanacağını, izcilik hayatının neler olduğunu, izci marşlarını, izci selamını öğreniyorlar. 3 gün boyunca çadırların içlerinde doğal yaşama alışan çocuklar, polisler tarafından; buz pateni, okçuluk gibi spor dallarının eğitimine de alıyorlar.
Erzurum Toplum Destekli Polis Büro Amiri İbrahim Özdemir, ”Emniyet Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu ” Gençlerin Gelişimine Destek” programı kapsamında Erzurum İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde Polis Gücüspor kurularak izcilik eğitimi veriliyor. İzcilik eğitimi dahilinde milli eğitim ve izcilik federasyonunun desteğiyle bir kamp kurduk. Kampta ilimizde başarı elde etmiş 60 öğrencimize izcilik eğitimi veriyoruz. Bu kampta öğrencilerimize çeşitli aktiviteler sunuyoruz. İzcilik kapsamında marşlar, selamlar bunun dışında okçuluk eğitimi ve buz paten gibi spor dallarından öğrencilerimizi faydalandırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Özcan Işık, “3 günlük bir kamp 3 güne ne sığdırabildiysek, çocuklarımıza neler verebildiysek ne mutlu bize, bu izcilik kampında polis ekiplerinin büyük desteği kapsamında başarılı olunduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.
3 gün boyunca kampta eğitim gören çocuklar ise bu tür eğitiminden çok memnun olduklarını ve arkadaşlarıyla beraber doyasıya eğlendiklerini söylediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.