Erzurum Haber

5’er kilogram et dağıttı

5’er kilogram et dağıttı
418 Kez
01 Mayıs 2013 - 13:47

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde belediye 10 bin aileye 5’er kilogram et dağıttı. Belediye Başkanı Ali Korkut, “Tamamen kendi öz kaynaklarımız ile yaptığımız bir iş, Et Balık Kurumu yeni alım yapıp kesim yapıyor.  Bu organizasyon belediye olarak geldiğimiz noktayı göstermesi açısından önemlidir” dedi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, İş-Kur tarafından istihdam edilen 100 personele et dağıttı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kayıtlı listeleri ile yardım yapan diğer vakıf ve derneklerin yardım listelerinin birleştirilerek çıkardıkları liste üzerinden muhtarların denetiminde ihtiyaçlı ailelere yardım yaptıklarını söyleyen Korkut, temizlik şirketinde asgari ücretli çalışan personel ile İşkur tarafından belediye bünyesinde yine asgari ücretle çalışan personele et dağıtımı sırasında yardım organizasyonuyla ilgili açıklamalar yaptı.

10 bin aileye 5’en kilo et yardımı yaptıklarını belirten Ali Korkut, “Öncelikle ifade edeyim, tamamen öz kaynaklarımızla bedeli karşılanan bir organizasyon. Canlı hayvan alımı yaptırarak bize özel kesim yaptırdık. Et Balık Kurumu’ndan her isteyen bu bilgiye ulaşabilir. Yaradım yapılacak ailelerin listesini, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile sivil toplum kuruluşu hüviyetinde çalışan çeşitli yardım kuruluşlarının listelerini alarak birleştirme yaptık. Liste böyle oluştu. Yardım organizasyonunda mahalle muhtarlarımız da bulunuyor. Listeler onlar tarafından da kontrol edilmektedir. Bizim hazırladığımız bir liste yok. Belediye olarak, 2009 yılında maaş ödeyemez bir noktadaydık. Yaptığımız kentsel dönüşümler, kamulaştırmalarımız bizim geldiğimiz nokta açısından önemli. Böylesine devasa işleri yapan bir belediye olarak sınırlarında oturan ihtiyaç sahibi ailelere böyle bir yardım yapılmasını bu açıdan değerlendirmek gerekiyor” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.