Erzurum Haber

500 TL yardım edildi

500 TL yardım edildi
688 Kez
10 Aralık 2012 - 10:58

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Gürmeşe köyünde aldığı eşeğin taksitlerini ödeyemeyen Celal Dinler’in yardımına İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık yetişti.
çocuk babası Celal Dinler, köydeki içme suyunun sağlıksız olmasından dolayı 3 kilometre uzaklıkta olan dereden çocuklarının su taşırken sıkıntı yaşamamaları için taksitle bir eşek satın alarak evinin içme suyu ihtiyacını gidermeye başladı. Köyde çobanlık yaparak geçimini sağlayan Celal Dinler, eşeğin taksitlerini zamanında ödeyemeyince zor duruma düşmüştü. Kızıltepe İlçe Kaymamı Erkaya Yırık, Celal Dinler’i makamında kabul ederek bin 500 lira yardımda bulundu.

Kaymakam Yırık, “Kızıltepe Gürmeşe köyünde ikamet eden Celal Dinler taksitle eşek almıştı. Çalışma arzusu olan ama maddi imkansızlık dolayısıyla bir takım ihtiyaçlarını karşılamayan vatandaşlarımızın devlet dün olduğu gibi bugün de yanındadır. Biz kendisine bu ihtiyaçlarını karşılaması için almış olduğu hayvanın taksidini ödesin, borcu da kalmasın ve okula giden çocukların da okul ihtiyaçlarını bir nebze karşılasın, evdeki bir takım eksiklerini gidersin düşüncesiyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan bin 500 lira yardımda bulunduk” dedi.
Kaymakamlık çıkışında basın mensuplarına konuşan Celal Dinler ise, “Taksitle eşek almıştım, taksitlerini ödeyemiyordum. Bugün Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, beni makamına çağırarak bin 500 lira yardımda bulunda. Allah razı olsun, kaymakamteşekkür ediyorum. Son anda imdadıma yetişti” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.