Erzurum Haber

50 bin ağaç dikilecek

50 bin ağaç dikilecek
210 Kez
27 Haziran 2018 - 17:21

Erzurum/zirve2000 Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın talimatıyla ilçe sınırları içinde bulunan camiler, sağlık ocakları, okullar ve yeşil alanlar da çalışmalar başladı.

Aziziye Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar sonrasında Aziziye’nin yeşile büründürülmesi için çiçek ve fidan dikimleri gerçekleştiriliyor.

Aziziye’nin yüzölçümü bakımından Erzurum’un en büyük ilçelerinden biri olduğunu hatırlatan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, her alanda hizmet üretmek ve her yere hizmet götürmek için ekipleri ile birlikte çaba gösterdiklerini ve bunun sonucunda aldıkları geri bildirimlerin çok olumlu olduğunu söyledi.

Başkan Orhan, “Gerek sosyal belediyecilik gerekse rutin hizmetlerin götürülmesinde oldukça etkin olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu sezonda da Yeşil Aziziye unvanını korumak daha da yaşanabilir bir Aziziye için seferberliğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Petunya, menekşe, ateş çemberi ve kadife türü çiçeklerle birlikte Çam, Karaağaç fidanlarının da ekiminin yapılacağını dile getiren Başkan Orhan, “Hava şartlarının bir hafta öncesine kadar son günlerde yağışlı olması hasebiyle bu çalışmalarımızı başlatamadık. Şimdi çim biçme ve temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Çiçek ve fidan ekim çalışmalarımızda başlatılmıştır” şeklinde konuştu.

69 mahalle statüsündeki köylerde çocuk oyun alanları ile birlikte taziye evi çalışmaları da devam ediyor. Son birkaç yıldır başlatılan her köye taziye evi ve çocuk oyun alanları çalışmalarının bu yılsonu ile tamamlanması hedefleniyor.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yine bu yılsonu ile parke taşı olmayan köy kalmayacağını dile getirdi. Köylerde sürekli olarak belediye hizmetlerinin artış gösterdiğini anlatan Başkan Orhan, sosyal donatı alanları ve düğün salonu gibi taleplerin de karşılandığını söyledi.

Aziziye ilçesi sınırları içinde kamu kurum kuruluşları ve sosyal donatı alanları ve parklarda dâhil olmak üzere çiçek ve fidan dikimi yapacaklarının bilgisini veren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçelerine bağlı mahalle statüsündeki köylerin tamamına yakınında çocuk oyun alanlarının oluşturulduğunu ve çocuk oyun parkı olmayan köylerde de bu sezon içerisinde gerekli çalışmaların yapılacağı müjdesini verdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.