Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

5 kilo eroini buldu

28 Mart 2014, 11:30
5 kilo eroini buldu

Erzurum’da polisin yaptığı uygulamada, uyuşturucu madde arama köpeği Çapkın marifetiyle bir otobüste yapılan aramada 4 kilo 649 gram eroin maddesi ele geçirildi.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince il genelinde kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik olarak Ilıca yolu üzerinde oluşturulan kontrol noktasında yapılan çalışmalarda; uygulama noktasından geçiş yapmak isteyen Van-İstanbul seferini yapan bir yolcu otobüsü durduruldu. Otobüsün bagaj bölümünde Uyuşturucu Madde Arama Köpeği Çapkın marifeti ile detaylı arama yapıldı. Yapılan aramalarda, arama köpeğinin E.E. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan kapalı karton koliye tepki vermesi üzerine kutu görevlilerince açıldı. Koli içerisinde süs ve oyuncak eşyalarının olduğu görüldü, ancak karton kolinin boş ağırlığının normalden çok fazla olduğu ve kenarlarının normalden daha kalın olduğu anlaşıldığından karton kolinin yan duvarları kesici bir alet yardımıyla kesilerek kontrol edildiğinde, kolinin yan duvarları içerisine yaklaşık 1 santimetre genişliğinde olan şeffaf naylon poşetler yerleştirildiği, bu poşetler içerisine de toplam ağırlığı 4 Kilo 649 gram gelen ve piyasa değeri yaklaşık 70 bin Euro olan eroin maddesi bulunduğu belirlendi.
Şüpheli E.E. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek” suçundan sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*