Erzurum Haber

4’üncü kez başkan seçildi

4’üncü kez başkan seçildi
415 Kez
10 Haziran 2013 - 10:59

Şeker-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı 18’inci Olağan Kurul’da, iki listenin yarıştığı seçimi  mevcut Başkan Metin Keskin kazandı. 4’üncü kez üyelerin güvenini alan Keskin, tüm üyelere teşekkür etti. Keskin, geçici işçi sorununun da çözümü için çalışmalara hız vereceklerini bildirdi.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Şeker-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı 18’inci Olağan Genel Kurul tamamlandı. Sendika Genel Başkanı İsa Gök’ünde katıldığı genel kurulda başkanlık için yarışan Erdal Kartal ve Metin Keskin’in oyları divan huzurunda sayıldı. 451 sendika üyesinin oy kullandığı seçimlerde mevcut Başkan Metin Keskin’e 226, Erdal Kartal’a ise 215 oy çıktı. Sandıktan çıkan oyların 10’u da geçersiz sayıldı. Az bir farkla 4’üncü döneminde de başkanlığına devam eden Metin Keskin, oy veren ve vermeyen tüm sendika üyelerine teşekkür etti. Keskin, “ 4’üncü dönemimizde de girdiğimiz seçimden alnımızın akıyla çıktık. Bu sıkıntılı dönemde sendikamızın menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yapacağız. Yönetimde bulunan tüm arkadaşlarımızda Şeker-İş Erzurum Şube Başkanlığı için sürekli emek harcayan insanlardır. Seçimlere aday olarak giren Erdal Kartal’ı da tebrik ediyorum. Bizleri tekrar Başkan olarak görmek isteyen tüm sendikacılarımıza da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şeker-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı’na 4’üncü kez getirilen Metin Keskin, geçici işçi sorununa değindi. Sendika olarak görevlerini yaptığını fakat sorunun giderilmesi için hükümetin olaya girmesi gerektiğini söyleyen Keskin, “ Fabrikamızda geçici işçilerimiz var. Bu arkadaşlarımızın da büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Biz ilk dönemimizden buyana bu sorunu ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Biz sendika olarak talep merciiyiz. İcraatları hükümet yapar. Bize gelen talepleri üzerinde düşünerek her zaman yetkili organlara bildiriyoruz. Fakat bu işin tek çözümü hükümettir. Bizim kadro verme gibi bir hakkımız yok. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalara daha da hız vererek bu işi bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.