Erzurum Haber

48 milyon ödenek

48 milyon ödenek
410 Kez
09 Temmuz 2013 - 11:43

Karayolları Erzurum 12’nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum – Bingöl Karayolu üzerinde temeli atılan yeni hastane kompleksinin bulunduğu noktaya, üç tane köprülü kavşak yapacak. Bölge Müdürü Şenol Altıok, çalışmayla ilgili olarak imar sorununu çözmeye çalıştıklarını belirtti.

48 milyon ödenek

Karayolları 12’inci Bölge Müdürü Şenol Altıok, bu yıl yatırım programlarında 57 projenin bulunduğunu bildirdi. Bu projeler için 48 milyon lira ödenek sağlandığını anlatan Altıok, Erzurum – Ağrı – Doğubayezıt, Erzurum – İspir Dallıkavak tüneli, Erzurum-Bayburt – Kop güzergahlarında çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

İspir Tüneli ihale ediliyor

Müdür Altıok ayrıca Erzurum-İspir güzergahında 7 bin metre uzunluğundaki Gölyut dağında devam eden İspir Tüneli inşaatının İspir bölümünün bu ay içerisinde genel müdürlük tarafından ihale edileceğini açıkladı.

İmar sorunu çözülmeye çalışılıyor

Erzurum Çat karayolu üzerinde temeli atılan yeni hastane kompleksinin bulunduğu bölgeye de üç köprülü kavşak yapılacağını vurgulayan Altıok, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’yle daha önce yaptığımız görüşmede, Erzurum-Çat yolundaki 6 kilometrelik güzergahta ulaşımı rahatlatan köprülü kavşaklarımız var. Bunlarla ilgili bir imar konusu var. Onu takip ediyoruz. Burada 3 tane daha köprülü kavşak yapılacak. Ayrıca bir de batı çevre yolu projemiz var. Onunla ilgili de çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.